Історія нашого краю

Куцурубська сільська рада об’єднаної територіальної громади

Заселення земель, на яких зараз розташована Куцурубська ОТГ, почалося з початку І тис. до нашої ери. Змінюючи або витісняючи одне одного, на побережжі Дніпро - Бузького лиману селилися кіммерійці , скіфи, сармати, греки.
В І половині VI ст. до нашої ери поблизу сучасного села Парутине греки заснували місто – державу Ольвію – найбільший економічний, торгівельний та культурний центр Північного Причорномор’я. Нині її територія є Національним історико – археологічним заповідником.

Багаті причорноморські степи приваблювали турків, кримських татар. Століттями йшла боротьба за ці землі.
Після закінчення російсько – турецької війни 1768 – 1774 років, в результаті підписання Кючук – Кайнарджийського мирного договору, землі між пониззям рік Дніпра та Бугу відійшли до Російської імперії. З цього часу починається заселення території селянами – кріпаками російських губерній, що сприяло появі населених пунктів на побережжі Дніпро – Бузького лиману.

Історико - археологічний заповідник Ольвія с. Парутине
Більш детально ознайомитися можна за цим посиланнями: