Символіка Куцурубської об'єднаної громади

Рішення № 22 від 13 липня 2017 року VІІ сесії ІІ скликання
«Про затвердження символіки Куцурубської сільської об’єднаної територіальної громади»

Опис гербу Куцурубської сільської ради об’єднаної територіальної громади

(Очаківський район, Миколаївська область)

Щит розтятий на синє і зелене поля. На межі полів профільне зображення золотом жіночої голови, повернуте у ліву геральдичну сторону, з накинутою хусткою, в оточенні по колу золотими стиглими пшеничними колосками.

Внизу золотом дві рівновеликі грони винограду із таким же листям, в один ряд, дзеркально розвернуті одна відносно другої.

Історична довідка

Куцурубська сільська територіальна громада була сформована у жовтні 2015 р., в результаті об’єднання Іванівської (Іванівка, Яселки) та Куцурубської сільських громад із центром у с. Куцуруб. Станом на 01.03.2017 р. до складу громади входять12 населених пунктів з населенням: Куцуруб (2285 осіб), Іванівка (1300), Яселки (270), Солончаки (601), Дніпровське (208), Дмитрівка (1190), Матросівка (266), Острівка (302), Червоне Парутине (320), Парутине (1776), Кателино (114), Прибузьке (160).

Тлумачення символіки

Основним символом на гербі Куцурубської сільської ради об’єднаної територіальної громади (надалі Куцурубська ОТГ) є профільне зображення золотом богині Деметри з вінком, прикрашене колоссям і букетами (із древньогрецької мови «Мати-земля») — грецької богині родючості і покровительки землеробства.

Подібне зображення богині Деметри прикрашене колосками (різьба на мідному дзеркалі) було знайдене під час розкопок залишків ольвійських поселень на землях Очаківського району, де тепер розташовані сучасні поселення громади.

Для селян Куцурубської ОТГ Деметра — блага богиня, хранителька життя, яка навчила обробляти землю, помічниця у селянській праці, наповнює комори запасами зерна.

Зображення Деметри символізує територію Куцурубської громади з багатовіковою історією, де знаходяться античні пам’ятки світового рівня.

Пшеничне колосся — символ сільського господарства, родючості і відродження.

Виноградне гроно наділене ознаками святості, це символ плодючості, життєвої ниви і краси новоствореної громади, її добробуту.

Ділення щита на синє і зелене поля означає розташування території об’єднаної громади на берегах Дніпро-Бузького лиману.

Синій колір геральдично символізує вірність і честь, уособлює чисте небо, мир, духовність і чистоту.

Зелений колір втілює відродження, благополуччя, багаті врожаї, означає надію на майбутнє.

Золотий колiр символізує багатство, знатнicть та постійність.

Геральдичний щит пiвкруглої форми має співвідношення сторін 5:6. Щит обрамований стилізованим бароковим картушем золотого кольору у національному українському стилi i увiнчаний стилізованою короною складеною із п’яти пшеничних колосків (перший, третій і п’ятий більші), що означає для Куцуруб — титульного поселення об’єднаної територіальної громади — статус села.

Внизу картуш торкається золотої хвилястої стрічки, підбитої синім кольором, з написом червоним кольором «КУЦУРУБСЬКА ОТГ» і датою створення громади «2015» зеленим кольором.

Над стрічкою по два золотих соняшника, різних по величині, між якими зелене листя, симетрично розташовані відносно осі герба. Зображення соняшників символізує пріоритетний напрям вирощування на полях громади олійної культури.

Янушкевич I гор Дмитрович

представник
Українського геральдичного товариства
у Миколаївській області

прапора Куцурубської сільської ради об’єднаної територіальної громади

(Очаківський район, Миколаївська область)

Квадратне полотнище поділене вертикально на два рівновеликі поля:синє (біля древка) і зелене. На межі полів зображення жовтим кольором грони винограду із листям в оточенні таких же стиглих пшеничних колосків, дзеркально вигнутих півколом.

Історична довідка

Тлумачення символіки

Символіка прапора частково повторюють символіку герба Куцурубської сільської ради об’єднаної територіальної громади (надалі Куцурубська ОТГ).

Пшеничне колосся — символ сільського господарства, родючості і відродження.

Ділення прапора на синє і зелене поля означає розташування території об’єднаної громади на берегах Дніпро-Бузького лиману.

Жовтий колiр символізує багатство, знатнicть та постійність.

Висота грони винограду від верхнього корінця до нижньої ягоди становить 42% від сторони прапора, відстань від нижнього краю прапора до нижньої ягоди грони становить 28% від сторони прапора. Висота пшеничного колоска становить 51% від сторони прапора, відстань від нижнього краю прапора до нижнього корінця колоска становить 24% від сторони прапора.

Янушкевич I гор Дмитрович

представник