Цивільний захист

Спалювання листя, сміття, сухостою це небезпечно і заборонено

У першу чергу, варто пам’ятати, що спалювання листя, сміття, сухостою найбільше шкодить тим, хто його палить, тобто людям та всім тим, хто вдихає цей дим. За підрахунками, при згоранні 1 тони листя утворюється 9 кг мікрочастинок пилу, які під час вдихання осідають у дихальних органах людини, а також 3 кг чадного газу, який, зв’язуючись із гемоглобіном крові, блокує постачання кисню до тканин. Разом з димом вивільняються пестициди та радіонукліди. В тліючому без доступу кисню димі виділяється небезпечна хімічна сполука бензопірен, яка викликає онкологічні захворювання.

09:58 11.04.2019

Безпека на дорозі - безпека життя

Щодня, виходячи з будинку, люди навіть не замислюються, наскільки небезпечно ходити пішки. Наїзди на пішоходів є найсерйознішим видом дорожньо-транспортних пригод, людина від зіткнення з транспортним засобом отримує множинні травми, часом не сумісні з життям.

14:03 04.02.2019

Переохолодження

Патологічний стан виникає, коли людина довгий час перебуває в умовах зниженої температури і втрачає набагато більше тепла, ніж виробляє. Температура тіла падає нижче необхідної для підтримки нормального обміну речовин і функцій організму. Загальне переохолодження організму відбувається тоді, коли температура тіла стає нижчою ніж його фізіологічна межа – 35оС.

15:03 12.12.2018

Підготовка до епідеміологічного сезону по грипу 2018-2019 років

Епідсезон захворюваності на грип в Україні розпочнеться з жовтня 2018 року та триватиме до травня 2019 року. Згідно з опублікованим прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірусами, які ймовірно будуть циркулювати в Україні у новому епідсезоні, є:

15:33 11.12.2018

Пожежна небезпека пічного опалення та правила пожежної безпеки при використанні його у побуті

Порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення — досить поширена причина виникнення пожеж у побуті в холодну пору року. Пожеж від приборів опалення, якщо вони справні та експлуатуються з виконанням правил пожежної безпеки, не може бути. Якщо пожежа все одно сталась, то її причина ховається завжди в порушені правил експлуатації чи невиконанні інструкцій.

15:31 11.12.2018

Комп‘ютерна залежність: все починається з дитинства

Про алкогольну, наркотичну залежність часто пишуть практично всі засоби масової інформації. А ось про комп’ютерну згадують набагато рідше. Але вона існує. Особливо серед підлітків, які проводять майже весь свій вільний час у віртуальному світі, нехтуючи навчанням, друзями, здоров’ям. Можна стверджувати, що наприкінці XX-го на початку XXI ст. виникла і поширилася нова форма залежності — комп’ютерна.

15:04 11.12.2018

Методичні рекомендації щодо дій населення у надзвичайних ситуаціях

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ДІЙ НАСЕЛЕННЯ В РАЗІ ОТРИМАННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ЗАГРОЗУ ВЧИНЕННЯ ТЕРОРИСТИЧНОГО АКТУ АБО ВИЯВЛЕННЯ ПІДОЗРІЛИХ ПРЕДМЕТІВ, ЩО МОЖУТЬ БУТИ ВИКОРИСТАНІ ДЛЯ ВЧИНЕННЯ ТА В УМОВАХ ТЕРОРИСТИЧНОГО АКТУ (ЗАТВЕРДЖЕНО НАКАЗОМ МНС УКРАЇНИ № 222 ВІД 02.02.2012 Р.)

15:01 11.12.2018