Куцурубська громада
Очаківський район, Миколаївська область

Робота Парутинської ЗОШ

"Праця не тільки там,  де людина сіє хліб або садить дерево. Найбільш тонка, найбільш складна праця, коли людина приходить до людини, бачить у її очах, читає "поміж рядків"  її поклик про допомогу.  Ця праця є вищою мірою  людського духу". Саме такі рядки В.О. Сухомлинського хотілось би присвятити людям, які відставивши безліч турбот та проблем, прийшли на допомогу Парутинській школі і своєю працею, доброчинністю допомогли зробити приміщення закладу затишним, привітним та гостинним.

Ініціатором утеплення школи була Очаківська райдержадміністрація, а  голова Куцурубської сільської ради ОТГ Копійка І.В. та депутатський корпус підтримали цю ініціативу і у  жовтні 2017 року у нашому закладі розпочалась робота по реконструкції, на яку було виділено кошти з державного бюджету в сумі 1 945 737,00 грн. та кошти громади в сумі 385 000,00 грн.

Але передусім, як неоціненний Божий дар, сприймаємо ми дітей, покладаючи надії на те, що виростуть вони здоровими, добрими, розумними. Діти – то наша гордість. Вихованці нашої школи активно беруть участь в олімпіадах з базових дисциплін, Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика, інтерактивних конкурсах «Колосок», «Кенгуру», «Олімпіс», де показують гідні результати. За підсумками цього року школа на районних олімпіадах здобула 10 призових місць, а в конкурсі знавців української мови імені П. Яцика 4 призових місця. Учениця 11 класу, Дзиговська Аліна посіла ІІІ місце в обласному етапі конкурсу.

Нашій школі є ким пишатись. Це учні початкових класів Іванов В., Богатирьова А. Учні середньої ланки -   Плєшакова Ю., Карнаух В., Вітюк Д., Якушова А., Кепін Д., Михайленко Ю., Шелюстенко О., Янковська Т. та багато інших.

Слід відзначити високі показники вступу до територіального відділення МАНу: 3 учнів успішно склали тестування і стали слухачами наукових відділень Миколаївського територіального відділення Малої академії наук України  у 2017 році.

До того ж, учні школи - постійні учасники та переможці районних та обласних спортивних змагань.

Добрі почуття йдуть своїм корінням у дитинство, а людяність, доброта, ласка, доброзичливість народжується в маленьких серцях тоді, коли дитина бачить і відчуває це від оточуючих її людей. В першу чергу, це наші вчителі,   адже саме завдяки їхній невтомній праці ми маємо такі результати.  По-друге, батьки, які тісно співпрацюють з педагогами. До речі,  в нашій школі працює творча група «Батьківська педагогіка», проблемним питанням якої є налагодження взаємодії з батьками щодо успішного формування особистості.

Не менш важливим ніж психологічний комфорт наших дітей є й матеріально-технічне забезпечення навчально-виховного процесу. Тому дякуємо Інні Василівні Копійці, голові сільської ради ОТГ та депутатам за  допомогу  в придбанні   обладнання для хімічного кабінету – 199,285 тис.грн., обладнання та тренажерів для спортивної зали -199,900 тис. грн., комп'ютерної техніки – 199,895 тис.грн., інтерактивних дошок - 94,160 тис.грн., мультимедійних проекторів – 99,600 тис.грн., меблів для класних кімнат – 165,819 тис.грн. та лазерного тиру – 90,200 тис.грн.

Ця підтримка - свідчення Вашого небайдужого ставлення до проблем освіти  і розуміння непересічної важливості шкільного виховання.

Менько О.П.,

заступник директора з НВР Парутинської ЗОШ