Куцурубська громада
o

Міжнародний день визволення в’язнів фашиських таборів

Дата: 12.04.2018 14:57
Кількість переглядів: 699

Фото без описуЗапитайте пересічного громадянина, що то за дата в календарі - 11 квітня?

На жаль, не кожний відповість, що це Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Цю пам'ятну дату встановлено за рішенням ООН 11 квітня тому, що саме в цей день у 1945 році в'язні концтабору Бухенвальд ("Буковий ліс"), довідавшись про наближення американських військ, підняли збройне повстання .

Саме 11 квітня у таборі знаходилися декілька десятків тисяч ув’язнених із 18 країн Європи. У цьому жахливому місці за дев'ять років побувало близько двохсот п’ятдесяти тисяч людей. У Бухенвальді загинули десятки тисяч невинних: їх вбивали камінням, різками, топили в гною, нівечили, морили голодом.

Згідно з оцінками, близько 50 000 людей загинули в Бухенвальді - переважно євреї та політичні в'язні, але також радянські (українські включно) військовополонені, цигани та інші люди. Деяких людей навмисне заражали вірусами задля медичних експериментів.

Також 11 квітня були звільнені в’язні фашистського концтабору «Дора», 22 квітня звільнені в’язні «Заксенхаузена», 29 квітня - «Дахау», 30 квітня - «Равенсбрюка», потім - «Освенцим» і «Майданек», «Маутхаузен» і «Штутгоф». У 1945 році вийшли на волю 530 тисяч чоловік. Близько 250 тисяч із них були колишні радянські громадяни. Загальне число загиблих у німецьких таборах перевищувало 6 мільйонів, багато з інтернованих до смерті піддавалися медичним експериментам.

Здається, так давно це було. Але тільки не для тих, хто пройшов крізь жахіття фашистських катівень. Біографії цих людей - це справжні уроки мужності для молодого покоління. 

Урок Пам'яті, який пройшов у нашій бібліотеці, став ще одним нагадуванням для молодого покоління про те, що найголовніше на землі - мир, турбота, підтримка, взаєморозуміння усіх народів на Землі.

Пам'ятаймо, бо на забуття ми не маємо права!!!

Фото без опису

За інформацією  з офіційного сайту
Куцурубської публічної бібліотеки


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора