Встановлення місцевих податків та зборів для ОТГ: практичний посібник

Дата: 21.06.2018 11:16

Експерти Групи фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні підготували практично-методичний посібник щодо особливостей справляння місцевих податків і зборів, елементів податків і зборів, об’єктів та бази оподаткування, ставок податків та зборів, строків їх сплати та ін. (ЗАВАНТАЖИТИ)

Очікується, що такий посібник допоможе органам місцевого самоврядування, зокрема об’єднаних територіальних громад,  у підготовці і прийнятті відповідних рішень.

Особливістю посібника є розроблені експертами приклади рішень місцевих рад про встановлення місцевих податків та зборів, які сформовані з урахуванням вимог чинного податкового законодавства України, зокрема:

• приклад рішення місцевої ради про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;
  • приклад рішення місцевої ради про встановлення транспортного податку;
  • приклад рішення місцевої ради про встановлення плати за землю;
  • приклад рішення місцевої ради про встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів;
  • приклад рішення місцевої ради про встановлення туристичного збору.

Посібник підготували:

• Яніна Казюк, доктор наук з державного управління, Координатор з фінансової децентралізації Центрального офісу реформ при Мінрегіоні,
  • Віктор Венцель, кандидат економічних наук, експерт Групи фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні,
  • Ігор Герасимчук, експерт Групи фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні

Автори дякують за допомогу у підготовці цієї публікації Максиму Бризіцькому, експерту аналітично-правової групи Центрального офісу реформ при Мінрегіоні України.

Методично-практичний посібник був розроблений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та проекту SKL International.

За матеріалами ресурсу Децентралізація