A A A K K K
для людей із порушенням зору
Куцурубська громада
o

Про ідентифікацію та реєстрацію тварин

Дата: 16.11.2018 15:19
Кількість переглядів: 802

Відповідно до ст.ст. 34, 37 Закону України «Про ветеринарну медицину», ст. 5 Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» юридичні та фізичні особи, що провадять діяльність з розведення та утримання тварин, зобов’язані ідентифікувати усіх тварин у господарствах різної форми власності.

Для того, щоб проідентифікувати та зареєструвати тварину, потрібно звернутися до Очаківської районної державної лікарні ветеринарної медицини з ідентифікаційним кодом та паспортом громадянина України та паспортом корови, якщо треба проідентифікувати телятко. Хочу звернути вашу увагу на те, що власник незареєстрованої тварини без ідентифікаційних документів не зможе реалізувати молоко та м’ясо, не зможе отримати ветеринарний дозвіл на переміщення тварин на забій, продаж, участь у виставці тощо. Обов’язкова ідентифікація потрібна для ВРХ, свиней, коней, овец та кіз. Вони повинні отримати паспорта на тварин протягом термінів, які вказані у нормативних документах. А саме: для ВРХ — протягом 7 днів з моменту народження; товарні свині повинні бути ідентифіковані до їх вибуття з господарства; лошата ідентифікуються перед відлученням від матері або не пізніше одного року після народження; новонароджені ягнята/козенята, порося  повинні бути ідентифіковані в господарстві, де народилися, не пізніше семи днів від моменту їх народження. Як виняток, власник або утримувач може ідентифікувати тварин шляхом прикріплення двох бирок на обидва вуха тварини при відлученні, але не пізніше чотирьох місяців після народження. Юридичні та фізичні особи, які провадять діяльність з розведення та утримання тварин, зобов’язані:

- подавати для реєстрації дані проідентифікованих тварин, господарства їх розведення та утримання, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж;

- ідентифікувати усіх тварин у господарстві;

- вести облік усіх тварин у господарстві, в тому числі щодо їх народження, ідентифікаційних номерів, переміщень між господарствами, а також про забій, утилізацію та падіж;

- зберігати відомості про тварину протягом трьох років після її смерті (забій, падіж, утилізація) або переміщення з господарства.

У разі виявлення не ідентифікованого поголів’я, а саме: неподання для реєстрації даних протягом семи днів після народження тварини господарств та фізичних осіб їх розведення та утримання буде притягнений до адміністративної відповідальності відповідно до статей 1072, 238 Кодексу України про адміністративні правопорушення.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора