A A A K K K
для людей із порушенням зору
Куцурубська громада
o

Переохолодження

Дата: 12.12.2018 15:03
Кількість переглядів: 592

Патологічний стан виникає, коли людина довгий час перебуває в умовах зниженої температури і втрачає набагато більше тепла, ніж виробляє. Температура тіла падає нижче необхідної для підтримки нормального обміну речовин і функцій організму. Загальне переохолодження організму відбувається тоді, коли температура тіла стає нижчою ніж його фізіологічна межа – 35оС.

Про те, що у потерпілого переохолодження, свідчать такі основні ознаки:

 • відчуття ознобу;

 • тремтіння в усьому тілі;

 • біль у пальцях рук та ніг;

 • поява «гусячої» шкіри;

 • блідість або синюшність обличчя.

У потерпілого виникає сонливість, загальна слабкість, дихання стає поверхневим. На тлі байдужості може з’явитися марення – потерпілий відчуває, що перебуває у теплому приміщенні. Особливо небезпечними є порушення пам’яті, координація рухів, дихання, артеріальний тиск та пульс ледве прослуховуються, а також ознаки серцево-судинної недостатності. Якщо температура знижується нижче ніж 24оС, зміни в організмі потерпілого стають незворотними.

 

Як уникнути переохолодження та відмороження

 • Одягатися та взуватися за погодою. Одяг і взуття мають бути теплими та сухими. Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Взувайте вільне взуття, щоб не здавлювалися тканини та не порушувався кровообіг.

 • Стежте за обличчям, особливо за носом, вухами та щоками. Захищайте їх шапкою, шарфом, піднятим коміром. Звертайте увагу на зміну їх кольору.

 • Уникайте надмірних фізичних навантажень.

 • Не виходьте на відкрите повітря спітнілим.

 • Не стійте на одному місті, намагайтеся рухатися.

 • У вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте захисним кремом.

 

Як надати домедичну допомогу при переохолодженні

1. Припиніть дію холоду. Переведіть або перенесіть потерпілого до теплого приміщення. Зніміть із нього верхній одяг, взуття, шапку. Переодягніть потерпілого у сухий і теплий одяг. Закутайте його у теплу ковдру.

2. Поступово зігрівайте периферійні ділянки тіла – пальці рук та ніг, ніс, щоки, вуха. Важливо відновити кровообіг в уражених холодом тканинах, аби запобігти розвитку інфекційних ускладнень. Вказані ділянки розтирати не можна! Накладіть на них термоізолювальні ватно-марлеві пов’язки, які можна зробити з бинта і вати – не менше семи шарів. Це дасть змогу акумулювати тепло та не дозволить, щоб виник різкий перепад температури між поверхневими та глибше лежачими тканинами організму. Забезпечте нерухомість переохолоджених пальців, кистей і стоп.

3. Дайте потерпілому тепле пиття – солодкий чай, воду. Воно відновить нормальну температуру тіла та покращить циркуляцію крові. Не можна давати потерпілому алкогольні напої.

4. Контролюйте загальний стан потерпілого. Спостерігайте за його диханням, контролюйте пульс, артеріальний тиск та температуру. Якщо температура тіла нижча за 34оС, потерпілого потрібно госпіталізувати.

Будьте вкрай обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких!

Дотримуйтеся правил безпеки життєдіяльності, привчайте до цього дітей!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора