ПРОГРАМА розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини в Куцурубській сільській раді об’єднаної територіальної громади на 2019-2022 роки

Дата: 12.04.2019 10:21

Рішення сільської ради

Від 22 грудня 2018 року   № 10

ПРОГРАМА

Фото без описурозвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини в Куцурубській сільській раді ОТГ на 2019-2022 роки

І. Паспорт (характеристика) Програми

ІІ. Загальна частина

ІІІ. Мета і основні завдання Програми

IV. Фінансове забезпечення Програми

V. Очікувані результати

VI. Координація та контроль за виконанням Програми

VII. Заходи Програми

І. Паспорт Програми

1.

Ініціатор розроблення програми

Куцурубська сільська рада об’єднаної територіальної громади

2.

Розробник програми

Відділ з питань освіти,молоді, спорту, культури та медицини

3.

Відповідальний виконавець програми

Відділ з питань освіти,молоді, спорту, культури та медицини

4.

Учасники програми

Заклади культури Куцурубської сільської ради об’єднаної територіальної громади

5.

Термін реалізації програми

2019-2022 роки

6.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми

4460,00 тис. грн

ІІ. Загальна частина

Програма розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини в Куцурубській сільській раді об’єднаної територіальної громади на 2019-2022 роки (далі – Програма) розроблена з метою забезпечення розвитку культури, мистецтва та збереження об’єктів культурної спадщини в громаді.

У цій Програмі враховані завдання, визначені законами України "Про культуру", "Про охорону культурної спадщини", Стратегією сталого розвитку "Україна-2020", затвердженою Указом Президента України від 12 січня 2015 року № 5/2015, іншими законами України, указами Президента України та урядовими документами, а також рекомендації постійної комісії громади з питань освіти, культури, молоді,фізичної культури і спорту, охорони здоров?я та соціального захисту населення .

ІІІ.  Мета і основні завдання Програми

Метою Програми є збереження і розвиток культурного надбання, як ресурсу теперішніх і майбутніх поколінь, національно-патріотичне виховання, підвищення ролі закладів культури у піднятті престижу української держави, піднесення самобутньої культури, підтримка книговидавничої справи, висвітлення заходів Програми в друкованих засобах масової інформації та на веб-сайтах.

Програма визначає стратегію розвитку галузі культури і мистецтва, пріоритетні завдання збереження культурної спадщини на території Куцурубської сільської ради об’єднаної територіальної громади на 2019-2022 роки. Вона передбачає підвищення ефективної діяльності закладів культури і мистецтва, оптимізацію, модернізацію, комп’ютеризацію та охоплення Інтернетом мережі бібліотек, оновлення книжкових фондів, розроблення та впровадження механізмів їх інноваційної діяльності, забезпечення реалізації прав громадян на доступ до інформації, охорону культурної спадщини, здобуття мистецької освіти, залучення до культурних цінностей і духовних надбань.

Основні завдання Програми:

1) створення умов для функціонування базової мережі закладів культури місцевого рівня, надання якісних культурних послуг для всіх верств населення, особливо дітей та юнацтва;

2) державна підтримка професійного та аматорського мистецтва;

3) збереження та актуалізація нематеріальної культурної спадщини, розвиток народних художніх ремесел;

4) зміцнення матеріально-технічної бази, проведення ремонтів приміщень закладів культури і мистецтва, бібліотек;

5) забезпечення охорони, збереження і використання культурної та археологічної спадщини;

6) реалізація державної політики у сфері книговидавничої справи.

ІV. Фінансове забезпечення

Фінансове забезпечення Програми здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету та інших джерел.

За попередніми розрахунками для виконання передбачених Програмою заходів необхідно 4460,00 тис. грн.

V. Очікувані результати

Виконання Програми сприятиме значному поступу у системному розвитку культурної сфери в Куцурубській сільській раді об’єднаної територіальної громади , розширенню інформаційних ресурсів галузі, підвищенню якості культурно-мистецьких послуг, відродженню традиційної народної культури, національно-патріотичному вихованню, збереженню культурної та археологічної спадщини.

VI. Координація та контроль за виконанням Програми

Координацію та контроль за виконанням Програми здійснює  відділ з питань освіти, молоді, спорту, культури та медицини Куцурубської сільської ради об’єднаної територіальної громади .

Виконавчий комітет Куцурубської сільської ради об’єднаної територіальної громади, керівники установ культури і мистецтва, які перебувають у спільній власності територіальної громади, щороку до 01 грудня готують інформацію про хід виконання заходів Програми.

Ознайомитись з заходами програми можно ознайомитись ТУТ