A A A K K K
для людей із порушенням зору
Куцурубська громада
o

ОЗНАЙОМЛЕННЯ ПРО НОВІ ДЕРЖАВНІ БУДІВЕЛЬНІ НОРМИ

Дата: 28.05.2019 08:38
Кількість переглядів: 730

ДБН В.2.2-40:2018 « Інклюзивність будівель і споруд».

З грудня 2018 року на Всеукраїнській нараді зі створення безперешкодного середовища під головуванням Президента України Петра Порошенка у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України було презентовано нові державні будівельні норми щодо доступності - ДБН В.2.2-40:2018 « Інклюзивність будівель і споруд». Проект нових Державних будівельних норм розроблений на заміну діючих Державних будівельних норм В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення». Норми вже офіційно вступили в силу з 1 квітня 2019 року.

У опублікованих нормах посилено обов’язковість влаштування елементів безбар’єрності, наведені всі їх необхідні технічні характеристики та конкретні наочні приклади такого впровадження. Зокрема, щодо проектування: пандусів, спеціальних підйомників та інших засобів доступності для людей з порушеннями опорно-рухового апарату; тактильних та візуальних елементів доступності: тактильної підлогової плитки, інформаційних таблиць та позначень шрифтом Брайля, аудіопокажчиків для людей з порушеннями зору, іншого візуального інформування, дублювання важливої звукової інформації текстами, організації сурдоперекладу, використання систем звукопідсилення для людей з порушеннями слуху та інші важливі зміни.

Таким чином, з 01.04.2019 потенційним забудовникам, власникам будівель та споруд при проектуванні будівель необхідно керуватись вищевказаними Державними будівельними нормами.

Презентація цих вимог додається


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора