ОТГ зможуть стягувати плату за землю з недобросовісних платників

Дата: 21.06.2019 14:45

Уряд схвалив зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 19 квітня 1993 року № 284 «Про Порядок визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам».

Тепер об’єднані територіальні громади зможуть самостійно контролювати використання та охорону земель. Це дозволить отримувати додаткові надходження до місцевих бюджетів у вигляді відшкодування збитків (неодержані доходи), зазначають в Асоціації міст України.

В АМУ нагадали, що чинний порядок визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам дозволяв виконавчим органам міст обласного значення стягувати плату за землю, зокрема, із землекористувачів, які використовують земельні ділянки без правовстановлюючих документів, у вигляді неодержаного доходу. Однак дія порядку не розповсюджувалася на інші органи місцевого самоврядування, зокрема, об’єднані територіальні громади.

Прийнята постанова змінює порядок – у переліку органів, які мають право створювати комісію з визначення та відшкодування збитків власникам та землекористувачам, слова «виконавчі комітети міських (міст обласного значення) рад» замінено на «виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад».

Отже тепер ОТГ зможуть стягувати плату за землю з недобросовісних платників.