Роз’яснення НСЗУ щодо електронних рецептів

Дата: 22.07.2019 11:41

Національна служба здоров’я України на своєму сайті у рубриці “Питання – відповіді” дала роз’яснення з приводу електронних рецептів. А саме:

1. Яка інформація міститься в електронному рецепті?

Електронний рецепт містить усю інформацію, передбачену паперовим рецептурним бланком форми №1, а саме:

1. Дані про пацієнта, лікаря та заклад охорони здоров’я:
2. Інформація про призначений лікарський засіб:

–  МНН лікарського засобу

–  джерело фінансування

–  кількість, одиниця виміру, об’єм та концентрація діючої речовини в одній дозі

–  лікарська форма

–  кількість доз

–  спосіб вживання ліків.

2. Як відбуватиметься відпуск ЛЗ за електронним рецептом в аптеці?

Кожна аптека може мати свої особливості відпуску електронних рецептів, і це пов’язано із внутрішніми бізнес-процесами в аптеці. Проте, послідовність дій в електронній системі охорони здоров’я є чітко визначеною:

–  фармацевтичний працівник (ФП) вводить номер рецепта в інформаційну систему,

–  ФП дивиться інформацію в рецепті та пропонує варіанти лікарського засобу пацієнту (торгові назви, варіанти доплати),

–  пацієнт робить вибір, а ФП фіксує вибір пацієнта в електронній системі,

–  ФП запитує код підтвердження, пацієнт його називає, ФП вводить його в систему,

–  ФП скріплює факт відпуску електронного рецепту КЕП.

3. Скільки електронних рецептів та на яку суму може відпустити аптека в рамках програми реімбурсації?

Встановлення лімітів на кількість та вартість відпущених ЛЗ для закладів, які працюють в програмі реімбурсації за договором з НСЗУ, не передбачено.

4. Які статуси електронного рецепту існують? Які дії можливі при кожному зі статусів?

Життєвий цикл електронного рецепту в електронній системі охорони здоров’я має декілька статусів.

DRAFT Чернетка Рецепт створюється лікарем. Дії з відпуску неможливі.
ACTIVE Активний За даним рецептом можна відпусти ЛЗ.
ON HOLD Заморожено За даним рецептом відпускаються лікарські засоби в аптеці.
REJECTED Відізваний Даний рецепт анульований лікарем, уповноваженою особою надавачем медичних послуг або НСЗУ. Відпуск ліків за таким рецептом неможливий.
EXPIRED Прострочений У рецепта закінчився строк дії. Відпуск ліків за таким рецептом неможливий.
COMPLETED Погашений За таким рецептом відпущені ЛЗ. Відпуск ліків за таким рецептом неможливий.

5. Протягом якого часу можна відпустити ліки за електронним рецептом?

Термін дії електронного рецепту становить 30 днів з дати виписування такого рецепту.

6. Хто може анулювати електронний рецепт?

Анулювати рецепт може лікар, який виписав рецепт.

При анулюванні рецепту пацієнт отримує смс повідомлення наступного змісту: “Відкликано рецепт: ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ від ХХ.ХХ.ХХ”.

За відсутності телефону, пацієнт матиме змогу дізнатися про анульований рецепт тільки у провізора при зверненні по ЛЗ.

7. Чи потрібно зберігати електронні рецепти?

Електронні рецепти зберігаються в електронній системі охорони здоров’я. Аптечний заклад не зобов’язаний організовувати зберігання електронних рецептів на своїх потужностях.