На Миколаївщині громади вчилися відстоювати свої права у процесі об'єднання

Дата: 23.09.2019 09:36

Чи зобов’язані громади об’єднуватися в ОТГ так, як їм рекомендує облдержадміністрація, які повноваження мають органи влади на місцевому рівні і чи не погіршить життя людям новий адміністративно-територіальний устрій? Ці та низка інших питань стали предметом обговорення під час семінару «Децентралізація – реформа територіальної організації влади», організованого Миколаївським Центром розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

Реформа децентралізації триває і в людей на місцях досі виникає багато запитань. Наше завдання спробувати відповісти на них, пояснити людям їхні права і можливості щодо об'єднання в ОТГ, які повноваження мають органи влади на місцевому рівні. Також сьогодні ми проаналізуємо адміністративно-територіальний устрій області, звернемо увагу на його сучасний стан, недоліки та шляхи змін.

Те, що тема децентралізації наразі дуже актуальна для мешканців Миколаївщини, підтвердили події 18 вересня під час позачергової сесії обласної ради. Там розглядалося питання внесення змін до рішення облради від 12 червня 2015 року «Про схвалення перспективного плану формування територій громад Миколаївської області».

Ці зміни передбачали укрупнення та переформатування деяких ОТГ відповідно до рекомендацій Миколаївської облдержадміністрації. Проте ні депутати, ні запрошені на сесію представники громад категорично не погодилися з пропозиціями ОДА. Отож перспективний план не був затверджений.