«Етно-традиції Миколаївщини»

Дата: 30.09.2019 13:10

28 вересня на базі Березанського Будинку культури відбувся обласний огляд на найкращу презентацію місцевого елементу нематеріальної культурної спадщини «Етно-традиції Миколаївщини», організований Миколаївським обласним центром народної творчості.

Куцурубська ОТГ мала можливість презентувати унікальний «Таврійський розпис». Приклали активну участь і професіоналізм для створення презентації методист відділу з питань ОМСКМ Куцурубської сільської ради ОТГ Наталія Кусковська, завідувач Іваніським сільським клубом-філією Ольга Ворончихіна, викладач образотворчого мистецтва Куцурубської школи мистецтв Любов Паранюк та її учениця Анна Жосс, а також керівник гуртка гончарства Куцурубської ЗОШ ім.Т.Г.Шевченка Тетяна Іванець.

Все починається з любові. З любові до рідної землі, до блакитного неба і безкрайніх степів. До моря, до вітру, до сонця і безмежної любові до працьовитих, мудрих, хоробрих людей, до історії рідного краю. Куцурубська об’єднана громада багата на талановитих і небайдужих людей. Дякуючи їм, традиційний таврійський розпис повертається у побут південного Причорномор’я. А з ним – і берегиня-Мазаниця, у ролі якої виступила Любов Паранюк. Невтомно досліджуючи історію, пані Люба відродила та повернула до життя таке диво, як таврійський розпис. Від деталей орнаменту – до календаря – ось який шлях пройшла художниця, відновлюючи та доповнюючи народну традицію.

Ожило, заграло все навкруги невимовними барвами таврійського розпису. Око милується, а душа радіє, бо окрім природньої краси нашого краю, повертається краса рукотворна, напівзабута, але відроджена до життя вмілими руками майстрині та її учнів.