Про подання електронних декларацій посадових осіб  органів місцевого самоврядування на сайті  Національного агентства з питань запобігання корупції

Дата: 15.01.2020 08:19

Увага!!! Куцурубська сільська рада об’єднаної територіальної громади нагадує про наближення терміну подачі електронних декларацій посадових осіб органів місцевого самоврядування та прирівняних осіб, депутатів Куцурубської сільської ради об’єднаної територіальної громади на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Відповідно до пункту 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року №1700-VII , особи, зазначені у частині першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції; особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Звертаємо Вашу увагу на те, що з 01.01.2020 р. запрацювали зміни до ст. 46 та 52 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. № 1700-VII (далі — Закон № 1700), внесені Законом України від 02.10.2019 р. № 140-IX. Декларантам-2020 слід звернути увагу на таке:

1. До кола близьких осіб у розумінні Закону № 1700 відтепер входять двоюрідний брат, двоюрідна сестра, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки).

2. До членів сім’ї віднесено дітей до досягнення ними повноліття, незалежно від спільного проживання з декларантом.

3. З 01.01.2020 р. суб’єктам декларування при заповненні декларації необхідно буде зазначити відомості про унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР) — свій та членів своєї сім’ї (оновлений абз. 1 п. 1 ч. 1 ст. 46 Закону № 1700).

4. Суб’єкти декларування мають внести в декларацію відомості про всі банківські рахунки, відкриті на ім’я суб’єкта декларування або члена його сім’ї, при цьому, за роз’ясненням НАЗК, незалежно від наявності залишку коштів на таких рахунках станом на 31 грудня звітного періоду (див. на офіційному сайті НАЗК новину за 21.12.2019 р. у розділі Головна  Всі новини Декларування).

5. Розширено коло підстав для подання повідомлень про суттєві зміни у майновому стані. У разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання доходу, придбання майна або здійснення видатків на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у 10-денний строк зобов’язаний повідомити про це НАЗК (оновлена ч. 2 ст. 52 Закону № 1700). Утім, застосовується ця норма до суб’єктів декларування, які є службовими особами та займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб’єктів декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків.

6. Подати виправлену декларацію суб’єкт декларування має право упродовж 7 днів після подання декларації, але не більше трьох разів.

Відповідні зміни внесено наказом НАЗК від 12.12.2019 р. № 168/19 також до Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та Форми декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затверджених рішенням НАЗК від 10.06.2016 р. № 3 (набрав чинності 01.01.2020 р.).