Особливості реєстрації та обслуговування безробітних у період карантину

Дата: 21.10.2020 13:18

Фото без описуНа період дії карантину обслуговування громадян (зокрема, прийом осіб, які шукають роботу, та зареєстрованих безробітних), надання консультаційних послуг, пов’язаних із працевлаштуванням,  Очаківською міськрайонною філією Миколаївського обласного центру зайнятості здійснюється особисто, при відвідуванні філії із дотриманням заходів безпеки, викладених у постанові Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641 "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (із змінами), а саме:

• відвідувачі мають перебувати у приміщенні центру зайнятості в одягнених засобах індивідуального захисту, зокрема, респіраторах або захисних масках, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;
  • під час перебування у приміщенні центру зайнятості відвідувачі мають дотримуватися соціальної дистанції не менше 1,5 метра;
  • працівники центру зайнятості можуть обмежувати чисельність осіб, які одночасно перебувають у приміщенні центру зайнятості.

ВАЖЛИВО!

Державна служба зайнятості виконує посередницькі функції на ринку праці.

Основною метою діяльності центрів зайнятості є – сприяння у працевлаштуванні осіб, які шукають роботу, та зареєстрованих безробітних.

Основним обов’язком зареєстрованого безробітного є – активний пошук роботи самостійно та за сприяння центру зайнятості.

Реєстрація у центрі зайнятості.

• Заява про надання/поновлення статусу безробітного та Заява про призначення/поновлення виплати допомоги по безробіттю, подаються громадянами особисто під час відвідування центру зайнятості або через портал державних послуг "Дія" (за наявності кваліфікованого електронного підпису (КЕП)).

Звертаємо вашу увагу!

Служба зайнятості виконує повноваження щодо здійснення верифікації поданих громадянами даних та розслідування страхового випадку.

Зареєстровані безробітні мають право на:

• безоплатне одержання від центрів зайнятості:

послуг з пошуку підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні, в тому числі на громадські та інші роботи тимчасового характеру (за наявності таких);

консультаційних, інформаційних та профорієнтаційних послуг з метою обрання або зміни виду діяльності (професії), у тому числі дистанційно;

інформації про свої права та обов’язки як безробітного;

відомостей про себе, які містяться в Єдиній інформаційно-аналітичній системі;

• матеріальне забезпечення на випадок безробіття та соціальні послуги відповідно до законів України "Про зайнятість населення" та "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття";
  • збереження права на виплату допомоги по безробіттю без відвідування центру зайнятості на період карантину;
  • оскарження, у тому числі до суду, дій або бездіяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, їх посадових осіб, що призвели до порушення прав щодо зайнятості особи.

Зареєстровані безробітні зобов’язані:

• самостійно або за сприяння центрів зайнятості здійснювати активний пошук роботи, який полягає у вжитті цілеспрямованих заходів до працевлаштування, зокрема взяття участі у конкурсних доборах роботодавців;
  • відвідувати центр зайнятості, в якому він зареєстрований як безробітний у визначений і погоджений з ним час, але не рідше ніж один раз на тридцять календарних днів;
  • дотримуватися письмових індивідуальних рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню, зокрема брати участь у заходах, пов’язаних із сприянням забезпеченню зайнятості населення; а в період карантину – брати участь у заходах центру зайнятості, які проводяться у дистанційному форматі;
  • інформувати центр зайнятості протягом трьох робочих днів про обставини припинення реєстрації, визначені у частині першій статті 45 Закону України "Про зайнятість населення".