ПОВІДОМЛЕННЯ RASFF ЩОДО НЕСАНКЦІОНОВАНОЇ РЕЧОВИНИ –ОКСИДУ ЕТИЛЕНУ У ЛУЩЕНОМУ НАСІННІ КУНЖУТУ, ЯКИЙ ЕКСПОРТУВАВСЯ З ІНДІЇ

Дата: 06.11.2020 13:25

До Держпродспоживслужби надійшов лист від 29.10.2020 № Вх-2-12/6748-20 «Щодо повідомлення RASSF № 2020.4430-fup 4».

Відповідно повідомлень RASSF виявлено несанкціоновану речовину – оксид етилену (2,3 mg/kg ppm) у лущеному насінні кунжуту, що експортувався з Індії (експортер: Accura Enterprises Pvt. Ltd, Gujarat Gandhinagar)  через Нідерланди (імпортер: H. Ch. Schobbers B. V., Venlo), до Федеративної Республіки Німеччина (виробник: Theodor Reitmann GmbH. Saarlouis) звідки відправлялося до інших країн членів ЄС та до України (отримувач ТОВ «Бакіто», вул. Лісна, 82, с. Зубра, Львівська обл., 81135).

Згідно статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі-Закон) оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

У разі виникнення зазначеної вище продукції в обігу, просимо негайно інформувати Березанське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: вул. Ольвійська, 6, с. Куцуруб, Очаківський р-н, Миколаївська обл., 57550, т/факс 05154-3-03-58 та  e-mail: ochakiv_dpss@dpssmk.gov.ua