Куцурубська громада
o

Головне управління Держгеокадастру у Миколаївської області закликає власників земельних ділянок та орендарів перевірити відомості про свої земельні ділянки

Дата: 06.01.2021 10:42
Кількість переглядів: 1554

Фото без описуГоловне управління Держгеокадастру у Миколаївській області вкотре звертає увагу громадян, органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій на необхідність невідкладного внесення відомостей про земельні ділянки до Державного земельного кадастру (ДЗК). Саме реєстрація земельних ділянок у ДЗК гарантує належний захист державою суб’єктів права власності й господарювання, створення сприятливих умов для ведення бізнесу і захисту своїх майнових прав.

Власники та користувачі земельних ділянок самі мають бути зацікавлені в наявності відомостей про земельні ділянки у Державному земельному кадастрі та в коректному відображені інформації про них.

Першочергово слід пересвідчитись чи внесена до Державного земельного кадастру відповідна земельна ділянка. Одним із найпростіших способів такої перевірки є наявність кадастрового номера земельної ділянки.

Земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 01.01.2013 року й посвідчене державним актом  (договором оренди), але не мають кадастрового номера – не внесені до  ДЗК і не відображаються на Публічній кадастровій карті.

Якщо відомості про земельну ділянку не внесені до ДЗК, то таку ділянку неможливо продати, подарувати, успадкувати, віддати в заставу, здійснити поділ або об’єднати, здати в оренду тощо. Реєстрація земельних ділянок в Державному земельному кадастрі забезпечує гарантування захисту права власності (користування) на землю.

Згідно з  п.10 Прикінцевих та Перехідних положень Закону України «Про Державний земельний кадастр» усі державні акти, якими було посвідчено право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, видані до набрання чинності цим Законом, є дійсними, не залежно від наявності чи відсутності кадастрового номера.

У разі якщо відомості про земельні ділянки право власності (користування) на які виникло до 2004 року не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності), яка розробляється сертифікованими інженерами-землевпорядниками.

До сфери управління Держгеокадастру належать підприємства ДП «Миколаївський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» і Миколаївська регіональна філія «Центр ДЗК», які розробляють землевпорядну документацію. Крім того, повний перелік землевпорядних організацій можна отримати за посиланням https://land.gov.ua. 

Вартість здійснення державної реєстрації земельної ділянки в Державному земельному кадастрі є безкоштовною, на підтвердження чого отримується витяг з Державного земельного кадастру з кадастровим номером земельної ділянки.

У разі якщо до 1 січня 2013 року була розроблена технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку, на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про надання або передачу земельної ділянки у власність або надання в користування, у тому числі на умовах оренди, а відомості про таку земельну ділянку не внесені до Державного реєстру земель, державна реєстрація такої земельної ділянки здійснюється на підставі зазначеної технічної документації із землеустрою в порядку, встановленому законом (з поданням електронного документу у форматі XML-файла).

Отже, рекомендуємо власникам земельних ділянок приватної власності, землекористувачам, органам державної влади земель державної форми власності та органам місцевого самоврядування земель комунальної власності для захисту своїх прав на землю та користування відомостями з різних потреб оперативно здійснити державну реєстрацію земельних ділянок в Державному земельному кадастрі.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора