ЗВЕРНЕННЯ сільського голови Інни КОПІЙКИ, депутатів та членів виконавчого комітету Куцурубської сільської ради об'єднаної територіальної громади Очаківського району Миколаївської області до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ра

Дата: 12.01.2021 14:05

1 січня в Україні вкотре відбулося підвищення тарифів на газ та електроенергію. На нашу думку, такий крок і позиція центральної влади та НКРЕКП є вкрай несправедливою. Тому бурхлива суспільна реакція на нього є цілком логічною та передбачуваною. Адже в умовах тривалого карантину, зростання безробіття та рівня бідності громадян, особливо в сільській місцевості, падіння економіки, відбувається і продовжується тиск на громадян шляхом постійного підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

У нашій державі запрацював ринок газу. Однак реально ж українським споживачам цієї важливої та життєво необхідної послуги нічого позитивного це не принесло. Третій місяць поспіль в Україні зростають ціни на газ і, як анонсовано, будуть зростати і надалі. Аналогічна ситуація і щодо електричної енергії.

Таке подорожчання призведе до зростання платіжок за опалення, підвищення цін на товари та послуги, що в умовах сьогодення, коли в країні продовжується складна боротьба з коронавірусною пандемією, буде додатковим фінансовим тягарем для громадян.

В період коронакризи влада має підтримати бізнес і людей та встановити мораторій на підвищення будь-яких тарифів. Питання зміни тарифів для громадян  можливо розглядати лише після виходу нашої країни з кризи, відновлення у повному обсязі роботи всіх галузей економіки, стабільної ситуації на ринку праці, зростання рівня доходів і рівня життя громадян.

Українці хочуть розуміти складові своїх тарифів та знати, за що платять, і мати справедливу ціну.

Враховуючи вище зазначене, висловлюємо категоричний протест проти зростання у 2021 році цін на природний газ та електроенергію, підвищення тарифів за розподіл (доставку) природного газу для газорозподільних компаній і вимагаємо від Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, НКРЕКП:

- скасувати підвищення тарифів на природний газ, послуги розподілу природного газу та електроенергію з 01.01.2021 року;

- привести тарифи на послуги розподілу природного газу до єдиного значення для всіх громадян країни;

- надати структуру розрахунку тарифу  по оплаті за природний газ побутовими споживачами та структуру  розрахунку тарифу  за послуги транспортування  газу;

- збільшити видатки державного бюджету та залучати інвестиції  з метою нарощування обсягів  видобутку власного газу для   потреб  громадян;

- забезпечити функціонування на території країни незалежних інституцій для здійснення  контролю  щодо  якості  природного газу;

- на законодавчому рівні  розробити та затвердити  механізми  щодо  компенсації коштів за використання газотранспортних  мереж,  прокладених за власні кошти громадян, а також щодо сплати орендної плати за землю під мережею місцевих газопроводів;

- передбачити додаткові заходи за рахунок коштів державного бюджету для  соціального захисту громадян.

В інтересах та за дорученням жителів Куцурубської сільської об'єднаної територіальної громади:

Сільський  голова                                     Інна КОПІЙКА

Депутати та члени виконавчого комітету