УВАГА !!! ПОВІДОМЛЕННЯ ДЛЯ ФІЗИЧНИХ ОСІБ – ПІДПРИЄМЦІВ ТА ЮРИДИЧНИХ ОСІБ

Дата: 10.02.2021 09:43

Березанське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області відповідно до листів Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області від 05.02.2021 № Вн-14.4.3/503/21 та Держпродспоживслужби від 02.02.2021 №11.2.1-4/2086 «Щодо завірення реєстраційних карток господарств» повідомляє, що отримано повідомлення від ДП «Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин» (далі - Агентство) щодо проблемних питань, пов’язаних з реєстрацією в Єдиному державному реєстрі тварин господарств юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, вид діяльності яких відноситься до КВЕД:46.11- «Діяльність посередників у торгівлі сільськогосподарською сировиною, живими тваринами, текстильною сировиною та напівфабрикатами». Вказані суб’єкти господарювання не мають власних потужностей, але беруть участь в обігу тварин.

Відповідно до статті 3 Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» дія цього Закону поширюється на юридичних і фізичних осіб, що займаються розведенням та утриманням тварин, проводять їх продаж, забій, утилізацію, надають послуги зі штучного осіменіння та організовують виставки тварин.

Згідно з порядками, що затверджують процедури ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин за видами, затверджено відповідні форми реєстраційних карток господарств, що мають розділ «Дані про державну установу (заклад) ветеринарної медицини, під контролем якої перебуває господарство», в якому передбачено завірення документа підписом спеціаліста державної установи (закладу) ветеринарної медицини та її печаткою.

У розумінні Закону України «Про ветеринарну медицину» (далі - Закон) господарства, що займаються торгівлею тваринами без використання потужностей (об’єктів), не є об’єктом державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду.

На сьогоднішній день діяльність таких господарств здійснюється у спосіб, що передбачає купівлю тварин в господарстві розведення/утримання та переміщення їх на забійне підприємство для здійснення забою. Слід зазначити, що такі юридичні особи та/або фізичні особи-підприємці відповідно до вимог статті 35 Закону здійснюють карантинування тварин на території господарства розведення/утримання та отримують відповідні супровідні ветеринарні документи для переміщення тварин на забійне підприємство.

Разом з тим, у разі звернення такого власника тварин для отримання супровідних ветеринарних документів на переміщення тварин, враховуючи взаємодію інформаційно-телекомунікаційних систем Держпродспоживслужби з Єдиним державним реєстром тварин, сформувати такий документ буде неможливо за відсутності інформації про таке господарство та наявності в ньому відповідних тварин за переліком ідентифікаційних номерів.

Також, враховуючи дану ситуацію, порушується принцип простежуваності, а саме можливість ідентифікувати час, місце, предмет та інші умови поставки (продажу або передачі), достатні для встановлення походження харчових продуктів, тварин, призначених для виготовлення харчових продуктів на всіх стадіях виробництва, переробки та обігу.

Враховуючи вищезазначене, при зверненні до державних установ ветеринарної медицини власників господарств юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, вид діяльності яких відноситься до КВЕД:46.11- «Діяльність посередників у торгівлі сільськогосподарською сировиною, живими тваринами, текстильною сировиною та напівфабрикатами», при поданні, з метою реєстрації господарства у Єдиному державному реєстрі тварин, реєстраційної картки господарства у розділі «Дані про державну установу (заклад) ветеринарної медицини, під контролем якої перебуває господарство» проводити завірення реєстраційної картки підписом спеціаліста державної установи (закладу) ветеринарної медицини та її печаткою.

Держпродспоживслужба  Очаківський район