ЗВЕРНЕННЯ організаційного комітету з підготовки та проведення у 2021 році Дня охорони праціі на території Куцурубської об’єднаної громади

Дата: 21.04.2021 15:58

Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 р. № 685/2006, щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначається День охорони праці.Фото без опису

За рекомендацією Міжнародної організації праці девіз зазначеного заходу у 2021 році «Передбачати, готуватися та реагувати на кризу — інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР».

Пандемія COVID-19 змусила уряди, роботодавців, робітників та населення в цілому зіткнутися з безпрецедентними проблемами щодо вірусу та багатьох наслідків, які він справив на світ праці. Всесвітній день безпеки та здоров»я на роботі буде присвячений стратегіям зміцнення національних систем безпеки та здоров»я на роботі (БЗР) для підвищення стійкості для подолання криз зараз і в майбутньому, спираючись на отримані уроки та досвід зі світу праці.

З моменту виникнення глобальної кризи на початку 2020 року, пандемія COVID-19 мала глибокий вплив скрізь. Пандемія охопила майже всі аспекти світу праці, починаючи від ризику передачі вірусу на робочих місцях і закінчуючи ризиками безпеки та гігієни праці, що виникли в результаті заходів щодо пом'якшення поширення вірусу. Перехід до нових форм організації роботи, таких як широка залежність від дистанційної роботи, наприклад, відкрив багато можливостей для робітників, але також створив потенційні ризики щодо безпеки та гігієни праці, зокрема психосоціальні та насильство.
         Всесвітній день охорони праці 2021 зосереджений на використанні елементів системи безпеки та гігієни праці, як це визначено в Конвенції про сприяння безпеці та гігієні праці 2006 р. (187). У звіті про Всесвітній день розглядається, як поточна криза демонструє важливість зміцнення цих систем охорони праці, включаючи служби охорони праці, як на національному рівні, так і на  рівні підприємств.
         МОП скористається цією можливістю для підвищення обізнаності та стимулювання діалогу щодо важливості створення та інвестування в стійкі системи охорони праці, спираючись на регіональні та національні приклади щодо пом'якшення та запобігання розповсюдженню COVID-19 на робочому місці.

План заходів із відзначення Дня охорони праці в Україні у 2021 році

(https://oppb.com.ua/news/plan-zahodiv-iz-vidznachennya-dnya-ohorony-praci-v-ukrayini-u-2021-roci)

З нагоди Всесвітнього Дня охорони праці, який цьогоріч проходитиме під девізом: «Передбачати, готуватися та реагувати на кризу — інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР», розпорядженням сільського  голови за № 58  від 16 квітня 2021 року затверджено відповідний план заходів :

Зміст заходів

Строк виконання

Відповідальні за виконання

1

Створення організаційного комітету з підготовки та проведення у 2021 році Дня охорони праці на території Куцурубської сільської ради ОТГ(далі-Оргкомітет), затвердження відповідних заходів

2

Доведення до підприємств, установ та організацій Плану заходів із відзначення у 2021 році Дня охорони праці в Україні під девізом «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР» (далі – План заходів)

3

Розміщення на офіційному веб- сайті Куцурубської сільської ради раді об’єднаної територіальної громади , сторінках соціальних мереж, оприлюднення через інші засоби масової інформації, в тому числі друкованих ЗМІ інформації про відзначення у 2021 році Дня охорони праці в Україні інформаційних матеріалів про хід акції та її результати

Квітень

Відповідальний за охорону праці в виконавчому комітеті Куцурубської сільської ради ОТГ(Павленко А.В.), фахівець (Чокова Т.М.), місцеві ЗМІ

4

Організація та проведення в структурних підрозділах та комунальних установах сільської ради  Заходів з відзначення у 2021 році Дня охорони праці в Україні під девізом «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР»

Квітень

Керівники структурних підрозділів та комунальних установ сільської ради,оргкомітет

5

28 квітня

6

Проведення відкритих уроків «28 квітня – День охорони праці» для здобувачів освіти закладів освіти усіх рівнів

Квітень – травень

Відділ освіти, молоді, спорту та культури Куцурубської сільської ради ОТГ,керівники навчальних закладів

7

Проведення консультацій та надання роз’яснень роботодавцям та працівникам щодо важливості застосування нових форм організації праці, зокрема масштабного переходу на дистанційну роботу під час карантину і пов’язаним з цими змінами розширенням можливостей для працівників, а також про виникнення потенційних ризиків щодо БЗР

Квітень – грудень

Відповідальний за охорону праці в виконавчому комітеті Куцурубської сільської ради ОТГ(Павленко А.В.), страховий  експерт з охорони праці  Очаківського відділення    управління     виконавчої  дирекції     Фонду      соціального страхування         України       в   Миколаївській  області (Якубський А.І.)

8

Ушанування пам’яті загиблих на виробництві: проведення панахид, поминальних заходів, відвідування та надання допомоги сім’ям загиблих на виробництві, а також інвалідам праці.

Квітень

Керівники підприємств, установ та організацій