Обережно! Пташиний грип!

Дата: 12.10.2021 14:10

Грип птиці - гостра контагіозна вірусна інфекція птахів, яка характеризується загальним пригніченням, набряками, ураженням респіраторних органів та шлунково-кишкового тракту. До грипу сприйнятлива домашня, синантропна та дика перелітна птиця. Джерелом інфекції є хвора і перехворіла птиця, а також водоплавна птиця без клінічних ознак захворювання. Дикі качки, крячки, лебеді, чайки та інші види перелітної птиці, чутливі до вірусу грипу птиці, є переносниками інфекції та природним резервуаром інфекції.

Тому з інформаційною метою до відома жителів району Очаківська районна державна лікарня ветеринарної медицини, ще раз нагадує громадянам власникам птиці, які знаходяться в індивідуальних домогосподарствах, про тимчасове обов’язкове дотримання щодо недопущення контакту дикої перелітної птиці з домашньою-особливо з водоплавною, та утримувати  птицю постійно в закритих приміщеннях, тому що інфекція серед свійської птиці може бути бессимптомною, або викликати зменшення яйце несення та захворювання системи дихання, а також протікати у миттєвій формі, викликаючи швидку загибель птиці від системного ураження без будь-яких завчасних симптомів. В разі загибелі домашньої або виявлення випадків загибелі перелітної птиці негайно інформувати Очаківську районну державну лікарню ветеринарної медицини.

Контактний номер телефонна (05154) 3-03-19.М