ПОВІДОМЛЕННЯ ЩОДО ПРОФІЛАКТИКИ ВИСОКОПАТОГЕННОГО ГРИПУ ПТИЦІ

Дата: 13.12.2021 13:49

ПОВІДОМЛЕННЯ ЩОДО ПРОФІЛАКТИКИ ВИСОКОПАТОГЕННОГО ГРИПУ ПТИЦІ

Березанське управління Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області інформує:

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ !

З метою попередження занесення гостроінфекційних хвороб птиці, Вам необхідно:

при вході у приміщення (вольєр), де утримується птиця, необхідно обладнати дезкилимки;

щоденно проводити клінічний огляд птиці;

забезпечити переодягання перед входом та виходом у приміщення (вольєр), де утримується птиця;

мінімізувати контакт з дикою та синантропною птицею;

птицю утримувати ізольовано (у закритих приміщеннях, критих вольєрах тощо);

не допускати вільного вигулу птиці на вигонах, водоймищах тощо;

не допускати контакту домашньої птиці з синантропною та особливо з дикою перелітною птицею;

проводити ретельну очистку пташника (2-3 рази на тиждень), побілку стін та сідал;

Інформаційно-роз’яснювальна робота – один із дієвих способів профілактики інфекційних захворювань тварин та птиці.

У рамках заходів з профілактики грипу птиці, спеціалісти та фахівці Березанського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення, що утримують птицю на власному подвір’ї.

Враховуючи те, що активному поширенню грипу птиці  сприяють синантропні й дикі птахи, а територія Миколаївського (Очаківського) району  знаходиться на шляху міграції багатьох видів дикої перелітної птиці, ризик занесення вірусу пташиного грипу через порушення населенням ветеринарно-санітарних вимог утримання птиці у своїх особистих селянських господарствах  дуже великий. Саме тому широка інформаційно-роз’яснювальна робота  має велике значення при профілактиці грипу птиці.

Крім того, проводиться роз’яснювальна робота з користувачами мисливських угідь щодо поводження з впольованою дичиною.

Про захворювання птиці, її загибель (вимушений забій) або невластиву поведінку негайно інформувати державні установи ветеринарної медицини.

Нагадуємо, у випадку виявлення загибелі тварин та птиці або виявлення у них ознак інфекційних захворювань, необхідно звертатися до  Березанського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: вул. Ольвійська, 6, с. Куцуруб, Очаківський р-н, Миколаївська обл., 57550, т/факс 05154 3-03-58 та e-mail: ochakiv_dpss@dpssmk.gov.ua.