Куцурубська громада
o

Про посилення заходів щодо профілактики сказу серед тварин Миколаївського району

Дата: 22.02.2022 09:11
Кількість переглядів: 823

На виконання розпорядження Головного державного ветеринарного інспектора України від 14 лютого 2022 року №15 «Про посилення заходів щодо профілактики сказу серед тварин в Україні» спеціалісти районної державної лікарні ветеринарної медицини Миколаївського району проводять протиепізоотичні, лікувально-профілактичні заходи для тварин, що утримуються в особистих селянських господарствах. Ці заходи покликані сприяти формуванню стабільної епізоотичної ситуації та забезпечити ефективний контроль за станом тварин, лікування, профілактики інфекційних і незаразних хвороб тварин.

Боротьба зі сказом залишається однією з найскладніших проблем, яка може бути вирішена тільки спільними зусиллями із залученням адміністративно-господарських служб, органів державної ветеринарної та гуманної медицини за допомогою проведення таких заходів, як своєчасна вакцинація домашніх улюбленців, відловлювання бездоглядних особин, широке інформування населення, особливо власників тварин, щодо цієї хвороби та дотримання правил утримання домашніх тварин.

 

Фото без опису

Безвідповідальне ставлення окремих власників нерідко стає причиною збільшення чисельності безпритульних тварин, регуляція якої є багатогранною проблемою і потребує комплексного підходу для її вирішення. Тому в справі захисту населення від заразних хвороб контроль за кількістю безпритульних тварин набуває першочергового значення. Основним напрямом регулювання їхньої популяції є відловлювання з вулиць населених пунктів.

Безпритульними тваринами вважаються: домашні тварини, що залишилися без догляду людини або утворили напіввільні угруповання, здатні розмножуватися поза контролем людини відповідно до закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження».

 

Довідково. Сказ – це гостре інфекційне захворювання всіх теплокровних тварин і людини, під час якого відбувається ураження центральної нервової системи з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю. Людина може інфікуватись під час укусу або коли слина потрапляє на слизові оболонки чи пошкоджену шкіру через подряпини. Вірус сказу дуже чутливий до дії ультрафіолетових і прямих сонячних променів, висушування, гине миттєво при звичайних режимах пастеризації, кип’ятінні, 45-70% спирту, мильного розчину, 5 % йод вбиває вірус протягом хвилини. У слині вірус зберігається добу, в замороженому стані 75 днів, у гліцерині до 90 днів. Потрапивши до рани, він може зберігатися від кількох годин до кількох тижнів, тут він доторкується до нервових закінчень і починає рухатися до центральної нервової системи, де розмножується у нейронах. Після нагромадження в центральній нервовій системі починається відцентровий рух до слинних і очних залоз. Інкубаційний період від 7 днів до року і навіть більше.Фото без опису

Вчасне проведення необхідних клінічних та профілактичних щеплень проти інфекційних захворювань дає змогу забезпечити стабільну епізоотичну ситуацію, убезпечити тварин від інфікування невиліковними хворобами. Тому Березанське управління ГУ Держпродспоживслужби в Миколаївській області разом з Очаківською районною державною лікарнею ветеринарної медицини рекомендує всім мешканцям Очаківського району вакцинувати своїх домашніх улюбленців від сказу. За більш детальною інформацією щодо строків проведення протиепізоотичних заходів по населеним пунктам Миколаївського району можна дізнатися за телефоном 05154 3 03 58 або за адресою: с. Куцуруб, вул. Ольвійська, 6.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора