Куцурубська громада
o

Добро неодмінно повернеться

Дата: 31.03.2022 16:04
Кількість переглядів: 1380

Фото без описуЦентралізована видача безкоштовного молока селянам була організована Куцурубською сільською радою з метою забезпечення усіх старостинських округів. Зважаючи на те, що ферми розташовані в селі Острівка та в Куцурубі, жителі інших сіл мали обмежену можливість отримати молоко на фермі. До того ж, великі черги та скупчення людей на території ферм заважали роботі трудових колективів. Отже, взявши до уваги усі фактори сільська рада вже в перші дні березня взяла на себе організацію процесу видачі молока. Безпосереднє виконання цієї роботи доручили працівникам старостинських округів, а в Куцурубі - працівникам відділу соціального захисту, захисту дітей та роботи з сімями і працівникам ЦНАПу. При цьому, наголошуємо, ніхто з них не був звільнений від виконання своїх безпосередніх службових обов’язків.
Оголошення про дні та час видачі молока оприлюднюються весь цей час на офіційному сайті сільської ради та на офіційній сторінці у Фейсбук.
Для Матросівського старостинського округу видача молока була організована на самій фермі, але наразі припинена за рішенням керівництва, якому Куцурубська сільська рада безмежно вдячна за спільну турботу про людей. За час співпраці тут було видано більше восьми тон молока.
З ферми в Куцурубі за цей час було видано і розповсюджено по старостинських округах громади майже 90! тон молока.
Дев’яносто тон пройшло через руки наших працьовитих і сумлінних дівчат, які покірно вже місяць, у визначені дні, приходять зранку, аби забрати з ферми та видати людям безкоштовне молоко.  В Куцурубі, наприклад, за один раз видають подекуди до півтори тони.
Ті, хто сьогодні висловлюють невдоволення організацією процесу видачі молока і пишуть в коментарях, що «нарешті хтось звернув увагу на справедливість», вочевидь, навіть не замислюються над тим, як воно – пропустити через власні руки півтори тони молока. І це не просто - розлити його по пляшках. Це простояти півдня у холодну пору року в приміщенні, де постійно відкриті двері; це не відчувати в кінці зміни ані рук, ані спини; це, незважаючи на втому, перемити всі ємності та підлогу, аби приготувати приміщення та тару для роботи наступного разу. А ще - це вислухати гнівні прокльони від тих, кому відмовили набрати молока третій раз за день…
Люди кажуть про справедливість… А дехто навіть каже про те, що слід робити у період воєнного часу у разі розкрадання молока…
А хто замислився над тим, що це молоко безкоштовне і його могло б просто не бути?.. Не бути ні в кого - ні в тих, кому совість дозволяє використовувати ситуацію і робити з того молока сир та сметану на продаж; ні в тих, хто вистояв чергу і приніс додому хоч пару літрів;  ні в тих, хто лежить вдома і йому привозять додому ті ж наші дівчата з сільради.
Ніхто також не замислюється над тим, що організація безкоштовної доставки молока по селах – це не обов’язки працівників сільради та старостинських округів, а їх громадянська позиція. Бо після всього того процесу дівчата всі повертаються до виконання своїх щоденних робочих завдань. І це в той час, як сільська рада ухвалила рішення і на період воєнного стану перевела всіх працівників на мінімалку, аби зекономити кошти саме на організацію таких процесів, як доставка муки та молока, виплати допомоги родинам загиблих та т.і.
Ті, хто пише про «справедливість» і видачу молока «по блату» через бокові двері, також не замислюється над тим, що поза чергою молоко набирають для тих, хто вдома готує для військових і тероборони; для тих, хто розвозить молоко (використовуючи власний транспорт і паливо) лежачим та стареньким, яким важко самим прийти;  для тих, хто не може стояти у черзі.
Всі ми вміємо помічати недоліки та шукати винних. На жаль, жоден з тих, кому «пече несправедливість» не запропонував своєї допомоги, хоча б підлогу або бідони в кінці дня помити…
Дозвіл на видачу молока та обсяги на день узгоджують сільській раді власники ферми, видачу проводять її робітники. Трапляється, що ліміти, узгоджені власниками не в повному обсязі задовольняються по факту. Так, наприклад, трапилось і 31 березня, коли видали талон в півтори тони для села Куцуруб,  але отримано  та видано трохи більше семисот літрів, у зв’язку з тим, що в цей день виноградарі теж отримали молоко (а це також наші люди). Молоко з ферми на день видається в декілька разів, тож розрахувати кількість молока в одні руки заздалегідь не виявилось можливим. Саме через це близько шестидесяти жителів села, які простояли у черзі 31 березня, не змогли отримати молоко. Проте, його отримали виноградарі.
Ми розуміємо, що незадоволених завжди вистачатиме. Адже не критикують лише тих, хто нічого не робить. Однак, у ситуації, коли процесом видачі молока стільки не задоволених, Куцурубська сільська рада залишає за собою право зовсім припинити централізовану видачу молока для всіх верств населення. Можливо (у разі продовження співпраці з керівниками товариств), молоко видаватимуть лише соціально незахищеним громадянам. Ми над цим подумаємо.  
Куцурубська сільська рада щиро дякує керівництву ТОВ «Колос-2011»  та керівництву ТОВ «Агрофірма «Лиманський», які дозволили видачу молока протягом березня.
Дякуємо усім, хто долучився до процесу доставки і видачі молока -  хто працював від імені влади та від себе особисто!  Ми з вами згуртувались у складну годину і працюємо на благо людей, не зважаючи ні на що!
Пам’ятаймо, добро обов’язково повертається…


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора