A A A K K K
для людей із порушенням зору
Куцурубська громада
o

Африканську чуму свиней (АЧС)

Дата: 03.05.2022 08:39
Кількість переглядів: 157

Африканська чума свиней це небезпечна інфекційна хвороба свиней. Вона є однією із найбільш небезпечних хвороб свиней, оскільки характеризується високою смертністю значними економічними збитками, зумовлених відсутністю вакцини, запровадженням спеціального режиму для свиногосподарств, витратами на проведення моніторингових та діагностичних досліджень, організацію профілактичних та ліквідаційних заходів в разі загрози чи виникнення хвороби та торговельними обмеженнями, що запроваджуються для блокування її розповсюдження.

Вірус африканської чуми свиней не становить небезпеки для людини.  

Ознаки хвороби: лихоманка, синюшністю (ціаноз) шкіри та обширні крововиливи (геморагії) у внутрішніх органах.

Хворі свині виділяють вірус АЧС з сечею, фекаліями, виділеннями з носа, очей та іншими природними виділеннями. Загибель тварин при зараженні АЧС досягає 100 %. Засобів імуно-профілактики та лікування хвороби не існує.

З метою запобігання занесення вірусу АЧС в  господарства всіх форм власності Очаківська районна держана лікарня ветеринарної медицинии рекомендує:

1.Утримувати свиней в закритих, надійно ізольованих приміщеннях.

2. Не допускати вигулу свиней та їх контакт з іншими тваринами, чи сторонніми людьми.

3. Проводити щоденний клінічний огляд тварин з метою виявлення можливого захворювання.

4. Регулярно здійснювати очистку приміщень у яких утримуються свині.

5. Обслуговування тварин проводити лише у окремому змінному одязі, при цьому використовувати засоби догляду, інвентар закріплений за кожним приміщенням.

6. Постійно вести боротьбу з гризунами.

7. Не допускати відвідування господарств, тваринницьких приміщень сторонніми особами.

8. Не купувати тварин у невстановлених для цього місцях, без супровідних ветеринарних документів, що підтверджують їх здоров’я та епізоотичне благополуччя територій їх походження.

9. Забій тварин проводити лише після передзабійного клінічного огляду спеціалістом державної служби ветеринарної медицини.

10. Реалізовувати продукти забою лише після проведення ветеринарно-санітарної експертизи.

11. Не купувати м’ясні продукти в невстановлених для цього місцях, та на стихійних ринках.

12. При виявленні клінічних ознак захворювання або при виникненні підозри на захворювання, та/або при загибелі свиней негайно повідомити спеціаліста найближчої державної установи ветеринарної медицини.

13. Обов’язково забезпечувати доступ представників державної служби ветеринарної медицини до тварин для проведення клінічного огляду та проведення обов’язкових або необхідних ветеринарно-санітарних заходів.

14. Трупи тварин, побічні продукти їх життєдіяльності, продукти забою та переробки непридатні для споживання людиною утилізувати згідно Закону України «Про відходи».

15. Не переробляти трупи свиней, та/або туші вимушено забитих свиней.

16. Не використовувати харчові відходи для годівлі тварин

17. Не використовувати для напування тварин воду з річок, інших водойм з повільною течією що протікають через лісові масиви, в яких є дикі кабани.

18. Періодично проводити дезінфекцію приміщень, в яких утримуються свині.

19. Проведення дезінфекції тваринницьких приміприміщень, побудованих із пористих матеріалів (цегла, піноблоки, газоблоки тощо) не гарантує стовідсотковогозничення вірусу глибоко проникати в структуру таких будівельних матеріалів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора