Повідомлення системи RASFF RASFF № 2022.1822-fup 3» стосовно виявлення несанкціонованої речовини етиленоксид в стабілізаторі Lygomme, що використовувався у виробництві морозива, що експортувалося з Франціїї (виробник: Mars Wrigley Confectionary Franc

Дата: 31.05.2022 13:58

До Березанського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області надійшло інформаційне повідомлення системи RASFF № 2022.1822-fup 3.

Відповідно до даного повідомлення, встановлено виявлення несанкціонованої речовини етиленоксид в стабілізаторі Lygomme, що використовувався у виробництві морозива, що експортувалося з Франціїї (виробник: Mars Wrigley Confectionary France) до України (отримувач: ТОВ «Торгова фірма «РУДЬ», Київська область, 08122). Це повідомлення є продовженням повідомлення RASFF № 2021.3976 та № 2021.3976-fup 2. Було вжито заходів щодо вилучення та відкликання продукції. Все морозиво, виготовлене з використанням Lygomme 2019-110, прострочене. Морозиво, виготовлене з використанням Lygomme 2020-59, має кінцевий термін споживання між квітнем та червнем 2022 року; морозиво, виготовлене з використанням Lygomme 11512280, має кінцевий термін споживання між січнем та жовтнем 2022 року.

Згідно Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі – Закон) оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках об’єкти санітарних заходів, які перебувають в обігу та можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про вжиті заходи.

У разі виявлення зазначеної вище продукції в обігу, просимо негайно інформувати Березанське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: вул. Ольвійська, 6, с. Куцуруб, Очаківський р-н, Миколаївська обл., 57550, т/факс 05154 3-03-58 таe-mail: vet.med.och@ukr.net.

Березанське управління

Держпродспоживслужби