Куцурубська громада
o

Заходи обачності, які вбережуть вас від зловмисників, які хочуть заволодіти вашими даними

Дата: 22.05.2023 08:15
Кількість переглядів: 894

Захист ваших ґаджетів від шкідливих програм, встановлення надійних паролів та кілька правил з кібербезпеки – заходи обачності, які вбережуть вас від зловмисників, які хочуть заволодіти вашими даними, включно з даними банківських карток і акаунтів у соцмережах.

Найперше, що допоможе вам захистити свої пристрої від “шкідників” – встановлення антивірусних програм. Рекомендовані програми: Avast, ESET, McAfee, Zillya.

Як не натрапити на антивірус-підробку❓

Завантажуйте антивірусну програму тільки з офіційного сайту розробника чи з перевірених джерел (Play Market, App Gallery, App Store і Google Play). Якщо не можете придбати платну версію програми – знайдіть безплатний аналог, але не завантажуйте зламані версії платних програм. Регулярно оновлюйте антивірус. Тільки тоді програма вчасно попередить про загрозу.

Антивірус встановлено. Що далі?

Систематично перевіряйте ваш пристрій на наявність загроз, що можуть зашкодити вашим даним. Також перевіряйте антивірусом USB-накопичувачі та інші зовнішні пристрої, які підключаєте до комп’ютера.

Періодично “скидайте” налаштування свого смартфона. Так можна знешкодити програми “keylogger”, які відстежують дії користувача.

❌Не переходьте за сумнівними посиланнями. Такими є:

- отримані від невідомих відправників на електронну скриньку, в SMS чи повідомленні в месенджерах і соцмережах;

- повідомлення із закликом до термінової дії та ті, де використовується надзвичайно актуальна та часто згадувана у ЗМІ тема;

- ті, що ведуть на сумнівні сайти чи канали в соцмережах;

- ті, що не мають протоколу безпеки: https – безпечне, http – потенційно небезпечне;

- ті, що містять слово /download/ – при переході за такими посиланнями одразу розпочинається завантаження файлу. Зловмисники, найімовірніше, завантажать шкідливий код або приведуть на фішинговий сайт.

Звертайте увагу на різку та помітну зміну в роботі пристрою: різке зниження заряду, повільна робота, поява файлів, яких ви не створювали, чи програм, яких не встановлювали, поява невідомих програм в автозавантаженні при увімкненні пристрою тощо. Можливо, це наслідок діяльності шкідливих програм.

Зазначимо, що рекомендації розроблено проєктом Dovidka.info від Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП спільно із Держспецзв’язку.

Деталі у відео⬇️


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора