Куцурубська громада
o

Як дізнатися, чи дитина вакцинована проти кору

Дата: 21.08.2023 11:50
Кількість переглядів: 97


Фото без опису   👨‍⚕ Інколи буває так, що батьки не знають, чи має дитина щеплення проти кору. Або мають сумніви щодо цього. Це поширена ситуація, а особливо зараз, коли багато людей втратили медичні документи через агресію росії. Міністерство охорони здоров'я України розповідає, як перевірити, чи має ваша дитина захист від цієї небезпечної хвороби.

Крок ⓵ – зверніться до сімейного лікаря чи педіатра, щоб перевірити, чи є запис про щеплення в медичних документах.

Відомості про щеплення можуть бути в таких документах:

☛ «Історія розвитку дитини» (форма No 112/о)

☛ «Карта профілактичних щеплень» (форма No 063/о)

☛ «Карта імунізації» (форма No 063-1/о)

☛ «Медична карта амбулаторного хворого» (форма No 025/о)

☛ Міжнародне свідоцтво про вакцинацію

☛ довідка про проведені щеплення

❗ Вакцинацію також могли внести в Електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ). Перевірити ці записи також може лікар.

Крок ⓶ – якщо ви не пам’ятаєте, чи робили вам або дитині щеплення, а записи про це в медичних документах відсутні — можна зробити аналіз на наявність антитіл до кору.

Перевірити, чи дитина захищена від кору, можна за допомогою аналізу на наявність антитіл до кору – імуноглобулін G до збудника. Якщо антитіла є, значить у дитини є захист від цієї інфекції. Вакцинація від кору не потрібна. Наявність антитіл може бути як і в результаті вакцинації, так і в результаті перенесеної хвороби.

Крок ⓷ – якщо відсутні записи у документах чи в ЕСОЗ про щеплення, відсутні антитіла до кору, або неможливо провести аналіз для їх визначення — необхідно почати вакцинацію спочатку.

ℹ Зверніться до лікаря, щоб скласти індивідуальний графік вакцинації дитини. Введення додаткових доз вакцини є безпечним для здоров’я. Це підтверджено результатами досліджень та рекомендовано ВООЗ та Європейським центром з профілактики та контролю захворюваності.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора