Куцурубська громада
o

🏪 «Супермаркет рішень для громад». Такий цифровий банк послуг з відбудови та розвитку територій започаткувала Асоціація малих міст України

Дата: 21.08.2023 15:17
Кількість переглядів: 66


Фото без опису Тепер в цій «онлайн-скарбниці» є рішення від Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? задля збереження психоемоційного стану та посилення стійкості громад.

🤝 Як громади можуть ними скористатися, розповіла під час онлайн-семінару директорка з координації органів центральної і регіональної влади Координаційний центр КМУ / Mental Health UA, радниця Прем'єр-міністра Ірина Микичак (https://www.facebook.com/iryna.mykychak).

Поділилась інформацією про вагомість впливу піклування про ментальне здоров’я на життєдіяльність людини та громади, розповіла про структуру сучасної оптимальної моделі психосоціальних сервісів, про мережу регіональних координаторів Всеукраїнської програми ментального здоров’я. На зустріч зібралися очільники близько 50 українських громад, що є членами Асоціації малих міст України.

💬 - Всеукраїнська програма ментального здоров’я за ініціативою Олена Зеленська за своєю структурою є екосистемою, що об’єднує в собі урядовий та неурядовий сектор, міжнародних партнерів та бізнеси, проте центральне місце в цій системі займає людина. Одним з центрів допомоги та скерування людини в потребі піклування про ментальне здоров’я є громада. Тому саме на рівні громади може надаватися послуга з психосоціальної підтримки, має здійснюватись організація простору для різних соціальних груп, яким потрібна підтримка, - наголосила Ірина Микичак.

Також під час семінару експертка Координаційного центру Ольга Горбаньова (https://www.facebook.com/ogorbanova) представила перші результати анкетування отримувачів психосоціальних послуг, яке наразі проводять в областях та громадах регіональні координатори. У кожному регіоні участь в опитуванні беруть кілька тисяч людей. Попередні результати дослідження говорять про те, що українці потребують та чекають на фахову підтримку й більшість готова вже звернутися по допомогу до психолога чи сімейного лікаря.

ℹ️ Супровід розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? за ініціативою Олени Зеленської забезпечує Координаційний центр КМУ / Mental Health UA за експертного партнерства та підтримки World Health Organization (WHO). Майданчиком для ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада КМУ.

#тияк

        Фото без опису         Фото без опису

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора