Куцурубська громада
o

Як вибрати шкільний рюкзак ?

Дата: 22.08.2023 14:53
Кількість переглядів: 78


Фото без опису Ранець чи рюкзак, а можливо все ж таки портфель? Яку шкільну «торбу» вибрати для своєї дитини, скільки вона повинна важити, якими повинні бути лямки, відділення та кишені і чим хороша анатомічна спинка? Отже як вибрати шкільний рюкзак?

    Ранець, портфель та рюкзак у чому відмінність

    Ранець і рюкзак відрізняються жорсткістю свого корпусу: у ранця він жорсткіший. Тому ранці - це ідеальний варіант для молодших школярів, а, починаючи з середніх класів, вже можна носити рюкзаки. Звичайно ж, виробники рюкзаків знають цю особливість і тепер успішно випускають рюкзаки з укріпленою або ортопедичною спинкою і твердим дном, тому ця грань починає стиратися.

    Дітям молодшого і середнього шкільного віку рекомендують носити саме ранець, адже він рівномірно розподіляє вагу шкільних підручників по хребту дитини. Завдяки твердому корпусу вміст ранця буде надійно захищеним від падінь, ударів, опадів - це зручно для молодших школярів, які ще не вміють стежити за своїми промовами.

    Значною перевагою ранця є також і ті, що через об'єднання ємну каркасну форму, його незручно носити на одному плечі, заробляючи сколіоз.

    Правда, підліткам жорстку каркас ранця,  шкода, не подобається. Їм хочеться похвастати спортивними сумками або стильними сумками через плечі. Нічого з цим не зробиш, але..., для шістнадцятирічного підлітка це вже не так небезпечно, як для малюка-першокласника з незміцнілої спиною.

    Як вибрати шкільний рюкзак: вага та розмір

    Вага порожнього ранця не має перевищувати 1 кг, а навантажений рюкзак не має важити більше 10% від маси дитини.

    Величезний ранець, в який поміститься сам першокласник - це не тільки комічно, але і небезпечно для дитячої спини. Перед покупкою ранця бажано приміряти його на дитину і переконатися, що верхній край ранця не впирається в потилицю школяра, а нижній - не тисне на поперек.

    Не купуйте ранець на виріст - через зміщений центр ваги його буде незручно носити і вага складених у нього підручників немов підвищиться. Окрім того мода на ранці (особливо з принтами) змінюється постійно, як і загальні смаки дітей. Тому не думайте, що, якщо рюкзак подобався дитині в 6-му класі, вона стані з задоволенням носити його і в 8-му, це не так.
    Як вибрати шкільний рюкзак: ортопедична спинка та лямки

    Ортопедична спинка повинна бути достатня жорсткою, з м'яким якими накладками або підкладкою під всю спину для комфорту. Ортопедична спинка ранця чи рюкзака повинна повторювати природний вигин хребта дитини. Це особливо важливо під час активного росту дитини, особливо якщо у неї вже є ортопедичні проблеми.

    Але не варто забувати про те, що така спинка не вирішить всіх проблем: по школі діти носять їх в руках, перебувають тривалий час в одній позі. Тому важливо, щоб у дитини було повноцінне робоче місце вдома, правильний режим і активні заняття протягом дня. Ортопедична спинка рюкзака - не панацея, але з грамотним підходом до здоров'я дитини вона стає дуже корисною. До речі, ручка на таких рюкзаках спеціально зроблена незручно - щоб дитина носила його на спині.

    Особливу увагу при виборі шкільного рюкзака варто звернути на лямки: вони не повинні бути занадто вузькими або занадто широкими, приблизно близько 3-5 див. Лямки обов'язково повинні бути з товстим шаром підкладки (хоча б 1 см). Підтягніть їх по дитині. У поєднанні з ортопедичною спинкою лямки рюкзака (ранця) допомагатимуть правильно розподіляти вантаж, не давлячи на плечі і спину.

    Як вибрати шкільний рюкзак

    Роблять шкільні рюкзаки з нейлону, тканини, вінілу, шкіри. Кожен має свої переваги та недоліки, але тут варто зосередитися на основних вимогах саме до шкільної речі: гігієнічній безпеці, стійкості до різних температур та вологи, легкості очищення поверхонь. І звичайно – рюкзак має бути міцним, витримувати підвищенні навантаження.

    Розмір рюкзака повинен відповідати «розмірам» дитини: ширина і висота - не перевищує ширину плечей, рюкзак не повинен звисати нижче попереку.

    Проведіть вологою серветкою по спинці рюкзака, щоб перевірити, чи не залишилася на ній фарба.

    Зверніть увагу на водонепроникність рюкзака!

    Вага порожнього ранця - не більше 1 кілограма.

    При виборі рюкзака (ранця) зверніть увагу на деталі

    Світлодіодні елементи рюкзака неодмінно будуть відсвічувати при світлі зустрічних автомобілів, але як часто ваша дитина буде ходити з рюкзаком, коли стемніє?

    Якщо ви хочете вибрати найзручніший шкільний рюкзак, маючи достатньо часу в своєму розпорядженні, то зверніть увагу ще на кілька деталей:

-  Зручність внутрішньої будови рюкзака (ранця). Скільки в ньому відділів? Чи є окрема кишеня для пляшки з водою, для ручок і олівців та інших дрібниць? Бічні кишені?

-  Чи поміститься в рюкзак папка формату А4?

-  Чи добре стоїть рюкзак на рівній поверхні? Чи є внизу додаткові «ніжки», щоб дно не стиралося і не промокало?

    Організм школярів — особливо молодших класів — тільки формується, а навантаження на спину лише зростають. Діти проводять більше часу сидячи та щодня змушені носити наплічник із шкільним приладдям. Тому особлива ортопедична спинка, анатомічні лямки, спеціальні нагрудні ремені та легка вага рюкзака  — інвестиція у правильну поставу і здоров’я дитини.

    Зазвичай коштують шкільні рюкзаки недешево і батьки часто купують їх «на виріст». 

    Але ризикувати здоров’ям дитини не варто. Гарного шкільного сезону!

 

Миколаївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора