A A A K K K
для людей із порушенням зору
Куцурубська громада
o

⚡️Миколаївщина розширює мережі ЦНАПів шляхом взаємодії з РОМС

Дата: 20.09.2023 14:32
Кількість переглядів: 40

Фото без опису Під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, яке пройшло у Миколаєві 19 вересня, заступник начальника Миколаївської ОВА Микола Марінов порушив питання розширення мережі ЦНАПів шляхом взаємодії з РОМС.

❕У своєму виступі Микола Марінов повідомив, що наявність ЦНАПів у кожній громаді області є дуже важливою умовою для забезпечення комфортних умов життєдіяльності населення, особливо у воєнний час.

«На сьогодні 17 громад області не мають своїх відділень ЦНАПів. Проте, враховуючи, що Україна є цифровою державою, в нас є можливість будувати ЦНАПи за допомогою альтернативного джерела фінансування», - додав заступник начальника ОВА.

Так, за його словами, у рамках діяльності РОМС у Миколаївській області, до побудови ЦНАПів залучено кошти Європейського Союзу, Королівства Данія та інших міжнародних партнерів.

🇩🇰Зокрема, за кошти Королівства Данія запланована побудова ЦНАПів у трьох громадах області, а також закупівля модульного ЦНАПу для Шевченківської громади. В 2024 році Данія передбачає фінансову допомогу Миколаївщині, частину якої також буде спрямовано на будівництво п’яти модульних ЦНАПів.

Своєю чергою, 🇪🇺ЄС забезпечить модульними ЦНАПами м. Вознесенськ, м. Первомайськ та м. Баштанка.

Також, в поточному році буде розпочато будівництво двох ЦНАПів у м. Снігурівка та с. Шевченкове.

За кошти державного бюджету України, відповідно до постанови КМУ від 16 червня 2023 р. № 609 «Деякі питання ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації, спричинених підривом греблі Каховської гідроелектростанції» відновленню підлягає зруйнована будівля ЦНАПу однієї із громад області.

✔️Таким чином, як зазначив заступник начальника ОВА, в цьому році потреби великих громад з населенням понад 10 тис. осіб повинні практично закритися.

Наприкінці свого виступу Микола Марінов звернувся до громад, як до членів РОМС у Миколаївській області, з проханням долучатися до робіт, пов’язаних із розширенням мережі ЦНАПів.

🗣«Я маю надію, що в майбутньому році спільними зусиллями ми зможемо закрити цю проблему», - додав він.

     Фото без опису     Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора