Куцурубська громада
o

📍 Цьому треба навчитися багатьом з нас. Це прояв заслуженої поваги та щирої вдячності.

Дата: 28.09.2023 13:34
Кількість переглядів: 90


Фото без опису Це – толерантне ставлення та ефективна комунікація з ветеранами та ветеранками.

За ініціативи Координаційний центр КМУ / Mental Health UA в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» тренінг на цю тему проведено для регіональних координаторів Програми.

🗣 Люди в тилу, часто ненавмисно, своїми словами або діями можуть образити або поставити у незручне становище учасника війни. А вони на це не заслуговують, вони заслуговують на шанобливе та максимальне коректне відношення, впевнений автор тренінгу, кандидат психологічних наук Юрій Акименко.

🔹 Наша спільна мета – допомогти нашим захисникам і захисницям адаптуватися до цивільного життя. Говоримо саме так – адаптуватися до цивільного життя, а не «реабілітація» або «повернення до нормального життя». Так само не кажемо «події на сході» або «конфлікт», а формулюємо як є – війна.

🔸 Важливо запам’ятати, що точно не варто робити при спілкуванні з людиною, яка має травматичний досвід війни та бойових дій:

▫️ Не примушуйте говорити про травматичний досвід

▫️ Не звинувачуйте і не дорікайте через те, як саме людина може реагувати та проявляти емоції

▫️ Не говоріть, що пора припинити поводитися, як на війні.  Фото без опису

▫️ Не говоріть, що час лікує

▫️ Не можна без дозволу торкатись до тіла, обіймати

▫️ Не робіть різких рухів у присутності ветерана

▫️ Не підходьте до ветерана ззаду

▫️ Не створюйте шумне середовище

👨🏼‍🏫 Особливостям взаємодій з ветеранами та ветеранками й був присвячений тренінг для регіональних координаторів Всеукраїнської програми ментального здоров’я, що впроваджується за ініціативою Олена Зеленська.

💬 Для розуміння важливості та необхідності навчання, тренер навів цитату відомого психолога, ветерана війни у В’єтнамі Френка П’юселіка, який сказав: «Військові повернули моє тіло додому за кілька днів. Проте я витратив 12 років, щоб повернути додому свою голову».

🫂 Наші захисники мають витрати на це значно менше часу. І на цьому шляху ми всі маємо допомагати одне одному.

📗Зовсім скоро більше про коректну взаємодію з людьми, які мають бойовий досвід, розкаже новий розділ «Довідника безбар’єрності» https://bf.in.ua

#тияк


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора