Куцурубська громада
o

Рекомендації для родин військовослужбовців: Як зберегти зв'язок у воєнний час та що робити, якщо такий зв'язок зник

Дата: 07.11.2023 10:33
Кількість переглядів: 88


Фото без опису У середу, 1 листопада, під час брифінгу начальник групи цивільно-військового співробітництва ОУВ «Херсон» Микола Павленко надав поради рідним та близьким військовослужбовців, що робити для того, щоб постійно бути на зв'язку з військовослужбовцем, знати, що з ним відбувається, а також як діяти у випадку, якщо такий зв'язок зник.

✔️Найперше, Микола Павленко радить з моменту мобілізації вашого близького до лав Збройних Сил України зібрати про нього наступну інформацію: копії особистих документів, номер військової частини та посаду, де він проходить службу, а також номер телефону, прізвище та ім'я його безпосереднього командира.

«У випадку, коли зв'язок з вашим рідним зник, я вам раджу не панікувати в перші дні. Це зазвичай трапляється через те, що може зникнути мобільний зв'язок, немає електропостачання або військовослужбовець виконує певні бойові спеціальні завдання. Для того, щоб запобігти таким ситуаціям та вашому хвилюванню, я вам раджу домовитися про певну періодичність та засоби, через які вам захисник буде повідомляти про те, що з ним все добре», - зазначив Микола Павленко.

У випадку, коли зв'язок відсутній більше ніж одну добу, Микола Павленко рекомендує безпосередньо звернутися до командира цього військовослужбовця, а також до органів РТЦК та СП за місцем призову.

«Іноді буває, на жаль, що військовослужбовець набирає статусу зниклого безвісти за особливих обставин. Що робити в такому випадку? Якщо вас все-таки про це сповістили, я рекомендую вжити наступних заходів. По-перше, звернутися до органів РТЦК та СП, по-друге, написати заяву до органів Національної поліції», - поінформував він.

Крім того, Микола Павленко радить звернутися до Координаційного штабу на гарячу лінію ☎️ 0 800 200 202. Адже це також орган, який здійснює координацію сімей військовослужбовців.

Начальник групи цивільно-військового співробітництва ОУВ «Херсон» наголосив на тому, що в перші дні з моменту, як було втрачено зв'язок, не потрібно публікувати фотографії, назву та номер підрозділу, посаду військовослужбовця в різноманітних групах у соціальних мережах.

«Це може лише нашкодити. Ще раз звертаю увагу, що якщо у вас залишаються якість питання щодо визначення статусу вам необхідно звернутися до органів РТЦК та СП. Вони з радістю вам допоможуть, адже вся необхідна допомога і соціальні гарантії - це їх безпосередній обов'язок», - підсумував Микола Павленко.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора