Куцурубська громада
o

✔️Послугу з ментального здоров'я можна отримати у сімейного лікаря

Дата: 09.01.2024 15:48
Кількість переглядів: 55

 Фото без опису ✔️Послугу з ментального здоров'я можна отримати у сімейного лікаря

Порушення сну. Немає апетиту. Тривога. Нав'язливі думки, що може статися щось погане. Хочеться закритися в мушлю, бо люди та спілкування вимотують.

Переживання хоча б одного із цих станів упродовж останніх двох тижнів може бути сигналом SOS – необхідно попіклуватися про ментальне здоров'я. Куди йти? До того, кому довіряєш здоров'я фізичне (не лише своє, а й цілої родини) – сімейного лікаря.

👩🏻‍⚕️ Як повідомляє Координаційний центр КМУ / Mental Health UA, сімейні лікарі, які пройшли навчання за програмою ВООЗ mhGAP, можуть допомагати в питаннях, що стосуються ментального здоров'я.

🏥 Шанси, що саме ваш родинний фахівець може розпізнати, діагностувати та підставити плече, дуже високі – на сьогодні кожен третій сімейний лікар надає послугу з ментального здоров'я. У разі потреби відбувається перенаправлення до вузького спеціаліста – психолога, психотерапевта або психіатра.

💬 «Звертатися по допомогу – не слабкість, не забаганка й не соромно, а відповідально. Ментальне та фізичне здоровʼя – однаково важливі компоненти загального здоровʼя людини, й про них потрібно турбуватися. Завдяки роботі, яку ми робимо разом з колегами у межах Всеукраїнської програми ментального здоровʼя за ініціативи першою леді Олена Зеленська, сьогодні можна просто звернутися до свого сімейного лікаря чи педіатра своєї дитини та отримати необхідну базову допомогу, пораду або консультацію. Якщо ви відчуваєте відчай, тривогу, роздратованість, тривалу втому, порушення сну, але водночас вас лякають слова «психолог», «психіатр», «психотерапевт» – ви можете (і я дуже раджу це зробити) звернутися до сімейного лікаря. Кількість тих, хто може надати базову психологічну допомогу, постійно зростає», – зазначив міністр Міністерство охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

🔹Впровадження послуги з ментального здоров'я на «первинці» є компонентом пріоритетного проєкту Міністерства охорони здоров'я у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» за ініціативи першої леді Олена Зеленська.

💬«Не треба пояснювати, що ментальне здоров’я наших людей – це і є та сама стійкість, українська стійкість, яка, з одного боку, стала легендою, а з іншого – її саму треба весь час підтримувати. Бо на ній все тримається», – наголошує перша леді.

Послуга є абсолютно безоплатною, адже надається у межах Програми медичних гарантій. Наразі вже понад 850 закладів первинної медичної допомоги мають відповідний контракт із НСЗУ Національна служба здоров'я України, переглянути їх можна на інтерактивній мапі 👉🏼https://bit.ly/40zPlA1. Аналогічні дані допоможуть знайти оператори «гарячої лінії» НСЗУ – для цього потрібно подзвонити за номером 16-77.

❓Як знайти свого сімейного лікаря, якщо його взагалі ще не має? Як дізнатися чи допоможе він з ментальним здоров’ям? Де знаходиться найближчий медичний заклад, де надають таку допомогу? На всі ці питання надає відповіді тематична хвиля в межах комунікаційної кампанії «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров'я. Це свого роду дороговказ, який прокладає маршрут від людини, яка потребує підтримки до сімейного лікаря, який може цю підтримку вчасно надати.

ℹ️ Інтеграція послуги з ментального здоров'я в систему первинної медичної допомоги є компонентом пріоритетного проєкту Міністерства охорони здоров'я України у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я. Комунікаційний супровід реалізується за підтримки World Health Organization (WHO), Уряду Канади, Міжнародного медичного корпусу International Medical Corps.

Комунікаційна кампанія «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров'я реалізується за підтримки проєкту USAID Ukraine - USAID Україна Розбудова стійкої системи громадського здоров’я, який виконує організація Пакт.

#тияк


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора