Реєстрація потужності або експлуатаційний дозвіл

Дата: 10.04.2024 13:43

Реєстрація потужності або експлуатаційний дозвіл?

Коли підприємству достатньо зареєструвати свою потужність, а коли треба отримувати експлуатаційний дозвіл? У чому різниця між цими двома документами?

Експлуатаційний дозвіл

Експлуатаційний дозвіл – це документ який видається підприємству лише за результатами інспектування(перевірка) потужності аудиторами Держпродспоживслужби. Експлуатаційний дозвіл треба отримувати підприємствам, які здійснюють безпосередню діяльність з виробництва та/або зберігання харчових продуктів тваринного походження (ст. 23 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»).

До продуктів тваринного походження відносять:

• Молоко;

• М’ясо;

• Риба;

• Молюски і ракообразні;

• Яйця;

• Мед;

• Інші продукти, виготовлені з частин тварин, окремих їх органів та/або тканин, призначені для споживання людиною.

При цьому підприємствам не треба отримувати експлуатаційний дозвіл, якщо:

• Ваша потужність це заклад громадського харчування (кафе, ресторан, тощо) або заклад роздрібної торгівлі;

• Стан продукції тваринного походження істотно не змінюється;

• Здійснюється лише транспортування продукції тваринного походження;

• Здійснюється лише зберігання продукції тваринного походження за температури вище 10 °C;

• Продукти тваринного походження використовуються як інгредієнти для виробництва інших харчових продуктів.

Наведемо приклади підприємств, які повинні отримати експлуатаційний дозвіл:

• Холодильний склад, на якому зберігається продукція тваринного походження за температури нижче 10 °C;

• Бійня птиці, копитних, тварин на фермі;

• Потужність з розбирання та обвалювання м’яса;

• Потужність з виробництва м’ясних напівфабрикатів;

• Потужність з очищення молюсків;

• Рибопромислове судно;

• Оптовий ринок з продажу риби, м’яса, птиці;

• Потужність зі збирання молока;

• Потужність з виробництва яєць (птахофабрика).

Реєстрація потужності

Всі інші підприємства, які задіяні у будь-якій стадії виробництва або обігу харчових продуктів, чия діяльність не вимагає отримання експлуатаційного дозволу повинні реєструвати харчову потужність. Якщо підприємство вже отримало експлуатаційний дозвіл, то реєструвати потужність не треба!

Реєстрація потужності – це процес включення харчової потужності до державного реєстру потужностей та присвоєння персонального номеру виду r-UA-xx-xxxxx. (ст. 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»). Реєстрація проводиться шляхом подачі заяви до територіального органу Держпродспоживслужби без інспектування.

Наведемо приклади підприємств, які повинні зареєструвати свою потужність (перелік не є вичерпним):

• Ресторани;

• Кафе;

• Піцерії;

• Суші-бари;

• Кав’ярні (у тому числи пересувні);

• Супермаркети;

• Магазини;

• Склади;

• МАФи/Кіоски;

• Учасники ярмарків та ринків;

• Виробники кулінарної продукції;

• Підприємства що вирощують овочі/фрукти;

• Підприємства, що виробляють напівфабрикати або готову продукцію;

• Аптеки;

• Харчоблоки шкіл та дитячих садочків.

З повагою до Вас Миколаївське районне управління Держпродспоживслужби!