Пенсійний фонд України

Пільговики можуть отримати невиплачені суми пільг, які облікувались у грошовій безготівковій формі

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.04.2023 № 340 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо надання окремих видів грошової допомоги, пільг і житлових субсидій”, пільговики можуть отримати невиплачені суми пільг.

14:16:23 08.09.2023

Підтвердження факту перебування одного з подружжя на утриманні померлого годувальника при оформленні пенсії у зв’язку з втратою годувальника

Згідно статті 36 Закону України від 09.07.2023 № 1058-ІV “ Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування ” право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника мають непрацездатні члени сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні. До непрацездатних членів сім’ї  відносяться, зокрема дружина (чоловік), якщо досягли пенсійного віку або являються інвалідами. До членів сім’ї, які вважаються такими, що були на утриманні померлого годувальника, відноситься дружина (чоловік), якщо:

15:13:22 06.09.2023

Умови призначення субсидій на неопалювальний сезон деяким категоріям одержувачів

Житлові субсидії з початку неопалювального сезону більшості домогосподарств продовжено автоматично, за умови, що не змінилися дані про їхній майновий стан чи склад домогосподарства.

12:01:04 05.09.2023

Чи має право на пенсію у зв’язку із втратою годувальника дружина військового, який загинув на фронті, якщо вона виховує малолітню дитину загиблого?

Пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, а також членів їх сімей врегульовано Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

11:55:35 28.08.2023

Про призначення пенсій в разі втрати годувальника дітям військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, інших осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та д

Статтею 29 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” передбачено, що пенсії в разі втрати годувальника сім’ям військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом призначаються, якщо годувальник помер у період проходження служби або не пізніше 3 місяців після звільнення зі служби чи пізніше цього строку, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних у період проходження служби, а сім’ям пенсіонерів з числа цих військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом - якщо годувальник помер у період одержання пенсії або не пізніше 5 років після припинення її виплати. При цьому сім’ї військовослужбовців, які пропали безвісти в період бойових дій, прирівнюються до сімей загиблих на фронті.

14:07:55 25.08.2023

Види страхових виплат внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання

Законом України від 23.09.1999 № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» передбачено такі види страхових виплат внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання:

11:22:17 21.08.2023

Категорії громадян, які мають право на разову грошову виплату до Дня Незалежності України

Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо разової грошової виплати ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань” від 20.03.2023 №2983-ІХ передбачено, що разова грошова виплата виплачується окремим категоріям громадян щороку до Дня Незалежності України в порядку та розмірах, визначених Кабінетом Міністрів України (до 2023 року разова грошова виплата виплачувалася щороку до 05 травня).

14:41:27 03.08.2023