Пенсійний фонд України

Врахування до страхового стажу періоду догляду за особою з інвалідністю I групи, дитиною з інвалідністю віком до 16 років, а також пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду до 01.01.2004

Відповідно до статті 11 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають, зокрема, один із непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікун, піклувальник, один із прийомних батьків, батьків-вихователів, які фактично здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, непрацюючі працездатні особи, які здійснюють догляд за особою з інвалідністю I групи або за особою, яка досягла пенсійного віку, та за висновком закладу охорони здоров’я потребує постійного стороннього догляду, якщо такі особи отримують допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства.

15:12:57 12.01.2024

Якщо не вистачає страхового стажу?!

На сьогодні для нарахування пенсії необхідно мати не менше 15 років страхового стажу, до якого зараховуються лише ті періоди, за які було сплачено внески із заробітної плати не менше мінімального розміру, але у цьому випадку ви вийдете на пенсію у 65 років. Для того, щоб вийти на пенсію за віком досягнувши 60 років у 2024 році необхідно мати щонайменше – 31 рік страхового стажу, а у 2025 вже 32 і так до необхідних 35 років страхового стажу у 2028 році.

13:28:13 09.01.2024

Шановні громадяни!

Для оперативного вирішення питань щодо призначення/перерахунку/виплати пенсій, житлових субсидій та пільг, страхових виплат ви можете звернутись за  оновленими телефонами “гарячих ліній”, які працюють в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Миколаївській області.

11:44:54 26.12.2023

Чи маю я право на призначення субсидії на понаднормову площу житла, якщо отримую пенсію за вислугу років?

Законодавство визначає категорії громадян, яким житлова субсидія може призначатися на понаднормову площу житла (площа житла, на яку призначається субсидія з урахуванням понаднормової площі, розраховується шляхом збільшення соціальної норми житла для домогосподарства на 30 відсотків).

09:00:15 26.12.2023

Щодо зарахування до страхового стажу періоду роботи в колгоспі після 1965 року на підставі показань двох свідків, які знають заявника по спільній з ним роботі та мають документи про період роботи в колгоспі

Пунктом 18 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637 (далі - Порядок № 637) передбачено, що за відсутності документів про наявний стаж роботи та неможливості одержання їх внаслідок ліквідації підприємства, установи, організації або відсутності архівних даних, стаж роботи встановлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі та мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.

08:47:22 12.12.2023

Для отримання субсидій та пільг можна обрати будь-який уповноважений банк

Одержувачі житлової субсидії / пільги можуть отримувати відповідні виплати через відділення поштового зв’язку або на банківський рахунок. Отримувач виплати самостійно обирає спосіб одержання виплати, в тому числі будь-який з уповноважених банків. Актуальний перелік банків розміщено на сайті Міністерства фінансів України: https://www.mof.gov.ua/uk/upovnovazheni-banki-shhodo-obslugovuvannja-zarplatnih-proektiv

11:12:26 06.12.2023

Для надання додаткової підтримки на придбання твердого палива одержувачі житлових субсидій і пільг мають надати згоду на збір, передачу та обробку персональних даних

Уряд визначив, що для отримання додаткової підтримки на придбання твердого пічного побутового палива за рахунок міжнародних партнерів, одержувач житлової субсидії / пільги має надати згоду на збір, передачу та обробку своїх персональних даних та даних членів домогосподарства (постанова Кабінету Міністрів України від 07.11.2023 № 1173 “Про реалізацію протягом опалювального сезону 2023 – 2024 років експериментального проекту щодо надання додаткової підтримки населенню на придбання твердого пічного побутового палива“).

08:29:21 28.11.2023