До відома громадян

Порядок виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності учасникам АТО (ООС)

Відповідно до п.11 ст.12 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII (далі – Закон) учасникам бойових дій надається виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 процентів середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи.

10:49 10.10.2018

Особливості видачі та оплати лікарняних по догляду за хворими дітьми

Необхідність догляду за хворою дитиною є одним із видів страхових випадків, коли у застрахованої особи виникає право на матеріальне забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування. Щоб мати статус застрахованої особи, необхідне офіційне працевлаштування. Про особливості видачі та оплати лікарняних по догляду за дітьми розповідають юристи Першого миколаївського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги.

15:20 05.10.2018

Підстави та порядок застосування термінового заборонного припису стосовно кривдника

Терміновий заборонний припис стосовно кривдника - спеціальний захід протидії домашньому насильству, що вживається уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України як реагування на факт домашнього насильства та спрямований на негайне припинення домашнього насильства, усунення небезпеки для життя і здоров'я постраждалих осіб та недопущення продовження чи повторного вчинення такого насильства.

15:39 24.09.2018

Україна зобов'язалася сортувати сміття

З 1 січня 2018 року Україна зобов’язалася сортувати все сміття за видами матеріалів, а також розділяти його на придатне для повторного використання, для захоронення та небезпечне.

14:02 20.09.2018

Новації в процедурі визнання фізичної особи недієздатною

5 грудня 2017 року набули чинності зміни до Цивільного процесуального кодексу України, які змінили процедури визнання фізичної особи недієздатною. Зміни, із дня набуття чинності, змінили процедуру визнання фізичної особи недієздатною. Визнання фізичної особи недієздатною тягне за собою низку важливих правових наслідків. Передусім з моменту виникнення недієздатності припиняються численні права та обов'язки, які виникли раніше і є триваючими.

08:46 18.09.2018