До відома громадян

Порядок встановлення додаткового строку для прийняття спадщини

Право на спадкування мають особи за законом, або особи, що визначені у заповіті. У випадку, якщо заповіт відсутній, визнаний недійсним, спадщину не прийнято або є відмова від спадщини за заповітом, а також якщо заповіт не охоплює все майно – то право на спадкування отримують спадкоємці за законом в порядку черговості. Відповідно до  Цивільного Кодексу України є 5 черг спадкування. Наступна черга спадкоємців за законом одержить право на спадкування тільки в тому випадку, якщо попередня черга відсутня, усунена від спадкування, відмовилась від спадкування, або не прийняла спадщини.

15:22 10.08.2018

У місті Миколаєві працює громадська приймальня Всеукраїнського руху "Сила права"

Всеукраїнський громадський рух «Сила права»   -     незалежна правозахисна організація, яка допомагає громадянам України отримати справедливу грошову компенсацію моральної  та матеріальної шкоди, завданої внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України та окупації частини території нашої країни.

14:32 07.08.2018

Реєстрація місця проживання (зняття з реєстрації). Законодавство, запитання та відповіді ...

З 4 квітня 2016 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру», що встановлює нові правила реєстрації місця проживання громадян. Функцію з реєстрації місця проживання передано до виконавчих органів територіальних громад, відтак підрозділи міграційної служби припинили здійснення реєстрації місця проживання.

12:52 04.08.2018

Вимоги до звернень громадян

Згідно зі ст. 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, які зобов’язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк (ст.40). Основним правовим актом, що регулює питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України такого права, є Закон України “Про звернення громадян”.

10:54 12.07.2018