Безоплатна правова допомога

Порядок подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації

Військова агресія Російської Федерації завдала та продовжує завдавати величезної шкоди життю та майну громадян. Через війну Росії проти України сотні тисяч громадян залишилися без домівок у багатьох містах країни. Тому, з 30 березня 2022 року зібрану та зафіксовану інформацію щодо збитків можна подавати у застосунку Дія, для подальшого отримання компенсації.

08:49:58 12.01.2023

Щодо включення додаткової винагороди військослужбовців до перелік доходів, з яких стягуються аліменти.

Відповідно до ч. 3 ст. 181 Сімейного кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від ДОХОДУ її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.

08:26:27 29.12.2022

Документування воєнних злочинів

Воєнні злочини – це свідоме, грубе, порушення законів та звичаїв війни, за який винуватці (учасники бойових дій та особи, які віддають їм накази) несуть кримінальну відповідальність, визначену рішенням міжнародних воєнних трибуналів.

14:42:28 19.12.2022

Особи з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу

Особи з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, мають право на всі види правових послуг, передбачені ч. 2 ст. 13 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» - захист від обвинувачення, представництво інтересів у суді та інших державних органах, складання документів процесуального характеру.

14:15:12 13.12.2022

Притидія домашньому насильству: терминовий забороненний припис, обмежувальний припис!

Щорічно з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

09:00:49 07.12.2022

Встановлення факту смерті на тимчасово окупованій території!

Відповідно до статті 17 Закону України “Про державну реєстрацію актів цивільного стану” державна реєстрація смерті проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану на підставі:

09:05:53 05.12.2022

Призначення субсидії в умовах воєнного стану.

Субсидія – це адресна допомога, яка надається для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Субсидія є безповоротною і її отримання не тягне за собою зміни форми власності житла.

13:18:08 14.11.2022